Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim to drugi start w cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowany z okazji Dnia Europy. Impreza odbywa się w Gdyni w dniach 6-7 maja.

W sobotę pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim. Wybitnie kapryśna i niemajowa ostatnio aura pokazała swoje piękniejsze oblicze. Zza chmur wyjrzało słońce, a to oznaczało, że uczestnicy pierwszego dnia imprezy mogli bez przeszkód wziąć udział w zawodach.

Na tak zwany pierwszy ogień poszli miłośnicy nordic walkingu. W kategorii open udział wzięło 237 uczestników oraz 59 młodzieżowych kijkarzy. Najlepszy okazał się Olgierd Depka-Prądzyński z Gdyni, który stawił się na metę z czasem 21.54.

Następnie odbyły się biegi młodzieżowe w trzech kategoriach: juniorów, młodzików i starszaków. Najlepsi w nich byli, kolejno, 15-letni Paweł Dobberstein (13.23), 13-letni Jakub Neumiller (7.19) i 9-letnia Lena Olender (4.00). W tych trzech biegach wystartowało łącznie 729 zawodników.

Największym zainteresowaniem cieszył się rozgrywany od godz. 14.30 Bieg Malucha, w którym wzięły udział aż 604 osoby. Najmłodsi startujący w nim uczestnicy mieli raptem... roczek. W Biegu Malucha nie prowadzono klasyfikacji. Nie liczył się wynik, a dobra zabawa kilkuletnich dzieci, które mogły poczuć się jak profesjonalni biegacze.

Oprócz zawodów na chętnych czekał także szereg seminariów dotyczących właściwego treningu i odżywiania się w przypadku biegaczy. Cała impreza trwała do godz. 18.45.

W niedzielę czeka nas punkt główny Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim, a więc bieg na dystansie 10 km. Punktualnie o godzinie 10 zawodnicy wystartują sprzed Narodowego Stadionu Rugby. Na liście startowej znajduje się ponad 4500 zawodników.

>>">WYNIKI zawodów w nordic walkingu >>>
>>">WYNIKI Biegu Juniora >>>
>>">WYNIKI Biegu Młodzika >>>
>>">WYNIKI Biegu Starszaka >>>
>>">Bieg Malucha >>>

Program imprezy:


6 maja (sobota)

8:00–20:00 Odbiór pakietów startowych do Biegu Głównego na 10

8:00 do 30 minut przed danym startem Odbiór numerów startowych do biegów młodzieżowych i marszu Nordic Walking

10:00 Start Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

10:45 Start Marszu Nordic Walking w kategorii Open

11:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

11:30–12:15 Seminarium „Smacznie zdrowo na sportowo czyli wszystko o zasadach żywienia dzieci aktywnych sportowo i nie tylko”, prowadząca: Aleksandra Rodziewicz, dietetyk

12:00 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszaków

12:15 Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking w kategorii Open

12:30–13:30 Seminarium „Ocena fizjoterapeutyczna biegacza – w poszukiwaniu słabego ogniwa”, prowadzący: Krystian Szymański, Fizjoterapeuta

12:45 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzików

13:30 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Juniorów

14:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

14:00–14:30 Seminarium „Fit rodzina, czyli sposoby na aktywne spędzanie czasu”, prowadząca: Karolina Beksa, trener personalny

14:30 Start Biegu Malucha

15:00–16:00 Seminarium „5 rzeczy, które musisz zrobić po zawodach, powrót do homeostazy”, prowadzący: Wojciech Ratkowski, Jerzy Skarżyński

16:15 Prezentacja pacemakerów Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim

16:30–17:30 Seminarium „Specjalistyczny trening siłowy dla biegaczy”, prowadzący: Mariusz Goliński, RehaSport

17:45–18:45 Seminarium „Jak się odżywiać w trakcie biegu długodystansowego”, prowadzący: Mariusz Goliński, RehaSport

7 maja (niedziela)

10:00 Start Biegu Głównego na 10 km

12:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

Start zawodów odbędzie się sprzed Narodowego Stadionu Rugby (Kazimierza Górskiego 10).


wideo: Szymon Szewczyk

Sport

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kristie (gość)

Przybyłam, zobaczyłam, zwyciężyłam (w mojej głowie). Dzięki za swietną zabawe

BIEGAM (gość)

DZIEKI WSZYSTKIM ZA CUDNE EMOCJE I POZYTYWNA RYWALIZACJE. JESTESCIE SUPER PKO I KOLEDZY BIEGACZE!