W czwartek, 2 lutego, odbyła się oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejny budynek kompleksu produkcyjnego Flex w Tczewie. Powierzchnia hali przekroczy 11 tys. m. kw., z czego 9 tys. przeznaczone będzie na cele produkcyjne, reszta na cele magazynowe oraz socjalno-biurowe.

- Nowy budynek pokazuje dynamiczny rozwój naszej firmy - mówi Andrzej Połojko, dyrektor generalny Flex w Tczewie. - Gdy w 2000 r. rozpoczynaliśmy działalność w Tczewie, pracowaliśmy w jednej hali i zatrudnialiśmy 500 pracowników. Teraz stan zatrudnienia jest ośmiokrotnie większy i jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, a od wielu lat największym w Tczewie. Cieszy mnie, że coraz więcej możemy zaoferować naszym klientom, pracownikom, parterom biznesowym, a także miastu Tczew i całemu regionowi.

Flex to największy inwestor zagraniczny i jednocześnie drugi największy pracodawca na Pomorzu. Obecnie w samej fabryce w Tczewie pracuje 4000 osób. Do tego doliczyć należy setki pracowników zatrudnionych w firmach będących lokalnymi poddostawcami Flex. Firma produkuje zaawansowane urządzenia elektroniczne dla wielu sektorów przemysłowych. Zdecydowanie dominuje telekom, ale nie tylko. Przykładowo - od 2015 r. w tczewskich zakładach produkowane są drukarki 3D.

- Kolejna rozbudowa zakładu Flex pokazuje jak firma czuje się na Pomorzu - komentuje Anna Rajzer, Project Manager w Invest in Pomerania. - A jest to dla nas inwestor niezwykle ważny, nie tylko ze względu na światowy brand i wielkość zatrudnienia, ale przede wszystkim ze względu na wpływ, który wywiera na lokalną gospodarkę, szkolnictwo zawodowe czy też działania CSRowe firmy w regionie.

Nowa hala Flex ma zostać oddana do użytku już w drugiej połowie 2017 r.

Dodajmy, że czwarta hala będzie kolejną inwestycją Flexa w ostatnim czasie, po oddaniu do użytku w listopadzie 2015 r. nowego centrum logistycznego. Wówczas firma zainwestowała około 25 mln zł. Ile będzie kosztować kolejna rozbudowa? Na razie przedstawiciele Flexa nie są zbyt rozmowni, dlatego nie wiadomo też czy potwierdzą się nieoficjalne informacje, iż wraz z budową czwartej hali zatrudnienie wzrośnie o 500 osób.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!