Szczypiorniści Sambora Tczew ulegli w II lidze akademikom z Olsztyna

Zbigniew Brucki, fot. ZB
W meczu 15 kolejki II ligi szczypiorniści Sambora Tczew przegrali z AZS UWM Olsztyn 21:31 (5:16).

Już w 4 minucie spotkania jedyny w zespole tczewian bramkarz, Karol Kasprowicz broniąc rzut karny doznał kontuzji. Zastąpił go między słupkami zawodnik z pola Wojciech Daszek. 10 minut później i on musiał opuścić parkiet. Tyle, że tym razem na trybuny odesłali go sędziowie, pokazując mu czerwoną kartkę, po tym jak próbował wybiegiem przerwać kontrę olsztynian. W bramce Sambora stanął więc kolejny szczypiornista z pola, Tomasz Brzoza.

Jak nietrudno się domyślić, miało to oczywiście wpływ na końcowy rezultat. Ale nie tylko to. Tczewianie słabo zagrali w ofensywie, szczególnie do przerwy, stąd dotkliwa porażka. Po zmianie stron gra się wyrównała. Miejscowi wygrali nawet tę część spotkania jednym trafieniem, ale ostatecznie ponieśli dotkliwą porażkę z niżej notowanymi rywalami.

Sambor: Karol Kasprowicz (Wojciech Daszek, Tomasz Brzoza 1) - Łukasz Skonieczny, Bartosz Chyła 2, Mateusz Szupiluk, Mateusz Pytka 1, Michał Jądryszek 7, Tomasz Latocha 1, Michał Ortmann, Leszek Weinerowski 4, Adam Wasilewski 1, Łukasz Gzella 1, Szymon Kurczyński 1.