Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Tczewie otwarto ulicę Nowosuchostrzycką. Był przejazd zabytkowych samochodów. ZOBACZ ZDJĘCIA

Sebastian Dadaczyński
Przejazd zabytkowych samochodów, biegacze, a przy tym spora grupa przedszkolaków - tak wyglądało czwartkowe otwarcie ulicy Nowosuchostrzyckiej. Przetestował ją także nasz dziennikarz sportowy Zbigniew Brucki, który pojawił się na rowerze.

Jak powiedział prezydent miasta Mirosław Pobłocki, przed budową ulicy były głosy, aby odstąpić od tej inwestycji. Tymczasem dziś wielu mieszkańców osiedli Suchostrzygi i Prątnica cieszy się, że jest nowa droga, która połączyła trasę krajową nr 91 z ulicą Żwirki. Chwilę później z rąk powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Leszka Lewińskiego odebrał dokument zezwalający na użytkowanie ulicy.

Starosta tczewski Józef Puczyński, który współfinansował zadanie, dodał: - Gratuluję władzom miasta determinacji. Powstała jedna z kluczowych ulic w Tczewie, która będzie przez długie lata służyła mieszkańcom największej dzielnicy - Suchostrzyg - mówił.

Na uroczystości pojawił się także; Karol Markowski, zastępca dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ulica została wybudowana także dzięki środkom rządowym), radni miasta i powiatu, a także urzędnicy i przedstawiciele wykonawcy.

Po przecięciu tradycyjnej wstęgi ulicą przejechały zabytkowe pojazdy i rowerzyści. Nowosuchostrzycką przetestowali także spacerowicze i biegacze.

Wśród licznych mieszkańców byli także właściciele domów i działek przylegających do Nowosuchostrzyckiej. W rozmowie przed kamerami różnych telewizji żalili się, że miasto nie wybudowało im dodatkowej drogi serwisowej tak, by na Nowosuchostrzycką mogli wyjeżdżać ze swoich posesji. Niemniej, jak mówili, liczą że prezydent miasta dotrzyma słowa i w przyszłym roku ratusz przygotuje projekt, a w 2015 r. ruszy budowa drogi serwisowej.

Budowa ul. Nowosuchostrzyckiej rozpoczęła się na początku kwietnia. Jej długość to ok. 800 m. Wzdłuż ulicy biegnie chodnik i ścieżka rowerowa. Wzdłuż domków jednorodzinnych, na odcinku ok. 300 m, usytuowane są ekrany akustyczne o wys. 3-4,5 m – aluminiowe z elementami ze szkła. Zbudowano również ponad 120 miejsc parkingowych.

Inwestycja zrealizowana została przez miasto Tczew, jej koszt to 6,7 mln zł. Dotacja w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój (edycja 2013) czyli tzw. schetynówek wynosiła 35,29 proc. Starosta tczewski dołożył 1,2 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto