(© KPP Tczew)

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który podczas kontroli drogowej posłużył się sfałszowanym dowodem osobistym oraz prawem jazdy. To nie był koniec jego kłopotów...W poniedziałek, 5 lutego br., gniewscy dzielnicowi kontrolowali kierowcę z osobowego volkswagena. Mężczyzna powiedział stróżom prawa, że nie jest obywatelem polskim i okazał zagraniczny dowód osobisty oraz prawo jazdy. Mundurowi od razu nabrali podejrzeń w stosunku do tego mężczyzny i dokładnie przyjrzeli się okazanym dokumentom.

- Przypuszczenia policjantów okazały się trafne - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Okazało się, że dokumenty, którymi wylegitymował się mężczyzna były sfałszowane. Podczas dalszej kontroli okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania samochodami i jest obywatelem polskim. Dzielnicowi ustalili również, że 30-letni mężczyzna sfałszowane dokumenty najprawdopodobniej zakupił poza granicami kraju.

W związku z tym, że mieszkaniec powiatu tczewskiego jechał samochodem bez uprawnień do kierowania został ukarany 500 złotowym mandatem karnym, a za popełnione przestępstwo trafił do policyjnego aresztu. Samochód został odholowany na policyjny parking, a sfałszowane dokumenty policjanci zabezpieczyli do sprawy.

- Dodatkowo stróże prawa, przeszukując mieszkanie 30-latka, znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny - dodaje oficer prasowy tczewskiej policji. - Badanie narkotestem zabezpieczonego suszu wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec powiatu tczewskiego został już przesłuchany. Śledczy przedstawili we wtorek zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące użycia podrobionego dokumentu jako autentycznego oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!