Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Gniewie w środę, 29 listopada. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący osobowym peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka busem. Do szpitala trafił kierowca samochodu osobowego.Wczoraj, po godzinie 6.30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Gniewie. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie, którzy wstępnie ustalili, że 29-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego jadąc osobowym peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym w kierunku Gdańska fiatem ducato. Kierowca samochodu osobowego z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

- Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Przeprowadzone alkomatem badanie kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy za spowodowanie wypadku oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów z powodu uszkodzeń powypadkowych. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze zorganizowali objazd. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu - niestety wielu kierowców o tym zapomina - a to może być przyczyną tragedii.


Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!