Gobblety - rodzinna gra w  kółko i krzyżyk Gobblety - rodzinna gra w  kółko i krzyżyk

Gobblety - rodzinna gra w kółko i krzyżyk (© materiały prasowe)

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i mieć jeszcze więcej zabawy.

Kto nie grał w kółko i krzyżyk na przerwach lub podczas nudnych lekcji? Teraz ta znana i popularna gra powraca w nowej wersji. Jej twórcy udowodnili, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości!

Gobblety


Wydawnictwo Fox Games stworzyło kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste - każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika. Każdy indywidualnie decyduje, jakimi pionkami - małymi czy dużymi - rozpocznie zabawę.

Cel gry oczywiście pozostaje niezmienny od lat, czyli prosta linia - pion, poziom lub skos. Pionki jednak są ładniejsze i bardziej wesołe – Gobblety. Stworki przypominające lalki matrioszki, puste w środku, zjadające kolejne mniejsze od siebie figurki.
Gra uczy uważnego śledzenia toku gry, obserwowania ruchów przeciwnika i planowania kilku najbliższych kroków naprzód. Jest to idealna pozycja na pierwszą grę strategiczną dla dziecka.

Dziecko

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!