Liderzy mieli więcej sił

Zbigniew Brucki
W meczu XVI kolejki drugiej ligi szczypiorniści tczewskiego Sambora we własnej hali przegrali z przewodzącą w tabeli Pogonią Handball Szczecin 22:36 (11:16).

Podopieczni trenera Mariusza Graczyka długo stawiali zacięty opór dużo wyżej notowanym szczecinianom. Liderzy tabeli co prawda szybko wypracowali sobie nieznaczne prowadzenie (3:1 w 5., 5:3 w 10 min.), ale w dalszej części pierwszej połowy miejscowi toczyli z nimi wyrównany bój, bramka za bramkę. Po dwudziestu minutach było 11:8 dla Pogoni. W końcówce tej odsłony przyjezdni przycisnęli, dzięki czemu na przerwę schodzili z sześciopunktową zaliczką.

Po zmianie stron lepiej zaczęli gospodarze. Zmniejszyli straty do czterech punktów. Z czasem jednak górę wzięło doświadczenie i przewaga fizyczna gości.

Sambor Lewandowski, Korda - Sieg 6, Daszek 4, Jędryszek 5, Szupiluk 3, Brzoza, Karnowski 1, Raciborski 2, Ciara 1, Skonieczny, Czarnecki, Jastrzębski.
wyniki W innych meczach tej kolejki padły następujące rezultaty: AZS PG Gdańsk - Gwardia Koszalin 27:26 (14:15), MKS Grudziądz - Pomezania Malbork 31:40 (13:17), AZS UWM Olsztyn - Szczypiorniak Olsztyn 30:26 (16:14). Pauzowały zespoły AZS Bydgoszcz i Sokoła Gdańsk.

xvii kolejka W ten weekend, ze względu na odbywające się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorów, szczypiorniści II ligi - pierwszej zresztą też - mają pauzę w rozgrywkach. Na parkiety wrócą za tydzień, w sobotę, 6 marca. Tczewianie zagrają o 16.00 w Koszalinie z Gwardią. W innych pojedynkach zmierzą się: Szczypiorniak - MKS Grudziądz, Pomezania Malbork - Sokół Gdańsk, Pogoń Handball Szczecin - AZS Bydgoszcz. Pauzować będą AZS PG Gdańsk i AZS UWM Olsztyn.

baraże Choć do zakończenia rozgrywek zasadniczych pozostało jeszcze sporo czasu (większość drużyn zagra jeszcze pięć razy, Pomezania - sześć, Gwardia - cztery, a AZS Bydgoszcz - trzy), wyznaczono właśnie terminy dwuetapowych baraży o pierwszą ligę. Zagrają w nich wicemistrzowie II lig. Pierwsze mecze zaplanowano na weekend 8/9 maja, a kolejne na: 15/15, 22/23 i 29/30 maja br.