Gniewscy policjanci pracowali wczoraj, 19 grudnia, na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Mała Karczma. Okazało się, że sprawca wypadku miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.We wtorek, 19 grudnia, o godz. 9.00 oficer dyżurny tczewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Mała Karczma (gm. Gniew). Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gniewie, którzy wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem polo kończąc manewr wyprzedania najechał na tył samochodu ciężarowego marki Daf z naczepą.

- Pasażer z samochodu osobowego z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie pół promila alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 34-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z powodu uszkodzeń powypadkowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych.


Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!