Mecz Polska - Meksyk 13.11.2017. Kibice zawiedzeni grą reprezentacji Polski [zdjęcia]

Rafał Rusiecki
Polska - Meksyk 0:1. Kibice na meczu na stadionie Energa Gdańsk
Polska - Meksyk 0:1. Kibice na meczu na stadionie Energa Gdańsk Karolina Misztal
Siódmy mecz z udziałem reprezentacji Polski na stadionie w Gdańsku Letnicy nie zostanie miło zapamiętany przez kibiców. Fanów w poniedziałkowy wieczór nie ucieszył nie tylko wynik (0:1 z Meksykiem), ale także sama gra wybrańców selekcjonera Adama Nawałki.

Sympatycy piłki nożnej do końca czekali na informacje o tym, w jakim składzie wybiegną biało-czerwoni i wobec braku największych gwiazd zagłosowali nogami.

32 736 osób to najgorsza frekwencja na meczu naszej kadry na oddanym do użytku w lipcu 2011 roku obiekcie. Nieznacznie, ale jednak więcej kibiców było nawet 6 czerwca 2014 roku, kiedy Polacy mierzyli się z... Litwą.

Mecz z Meksykiem rozpoczął się podniośle. Była kartoniada (dolne sektory na czerwono, wyższe na biało) podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Później emocje malały jednak z każdą minutą. Dość zaznaczyć, że fani entuzjastycznie reagowali w zasadzie tylko w przerwie, kiedy operatorzy kamer zaprosili ich do zabawy w kiss cam oraz w 75. minucie, kiedy na murawę wybiegł "wyproszony" Jakub Błaszczykowski. Niestety, słabo grający zespół reprezentacji Polski musiał momentami słuchać także gwizdów z trybun.