Organizatorzy biegu bardzo długo milczeli w temacie tego, czy Orlen Warsaw Marathon 2017 w ogóle się odbędzie. Obiegowa plotka głosiła, że po zmianach w zarządzie spółki i odejściu prezesa, który był wielkim entuzjastą lekkiej atletyki, w Orlenie nie będzie już zainteresowania kontynuowaniem imprezy. Dziś jednak poznaliśmy termin - OWF 2017 odbędzie się 23 kwietnia 2017 t.

23 kwietnia 2017 roku, podobnie jak w czterech poprzednich edycjach, zawodnicy będą mogli wziąć udział w biegach na maratońskim dystansie 42,195 km, oraz na 10 km. W przeddzień profesjonalnych konkurencji odbędzie się tradycyjnie rodzinny bieg charytatywny.

Zobacz fotorelację z 2016 r.: Orlen Warsaw Marathon 2016 ZDJĘCIA uczestników maratonu. Tak biegliście 42,195 km! [FOTORELACJA]

Narodowe Święto Biegania na stałe zapisało się na mapie biegowej w kraju. Imponująca liczba ponad 130 tysięcy zawodników, którzy do tej pory wzięli udział we wszystkich edycjach i na wszystkich dystansach ORLEN Warsaw Marathon to najlepsza rekomendacja dla kolejnej odsłony wydarzenia. Zawodnicy ponownie będą rywalizować na dystansach dostosowanych do swoich możliwości. Maraton zostanie uzupełniony biegiem na 10 km. Rejestracja na biegi wystartuje jeszcze w listopadzie. Wkrótce ogłoszone również zostaną szczegóły dotyczące opłat startowych.

Jako organizatorzy jesteśmy pod wrażeniem skali zainteresowania środowiska biegowego i ilości zapytań o kolejną edycję największej imprezy biegowej w Polsce. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów, że ORLEN Warsaw Marathon jest wydarzeniem bardzo wyczekiwanym przez biegaczy, dlatego już w kwietniu powrócimy z jeszcze większą energią i mnóstwem niespodzianek dla wiernych sympatyków imprezy i tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.


Zobaczcie też: Warszawa z wysokości. Przyjrzeliśmy się Pałacowi Kultury i... znaleźliśmy pewien szczegół


Biegi w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!