Piłka nożna. KP i Centrum w VII rundzie Pucharu Polski

W środę, 2 kwietnia, o awans do VII rundy regionalnych rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski walczyło 14 jedenastek. Na tym etapie do zmagań włączyły się trzecioligowe drużyny. Cztery z nich, czyli połowa, już pożegnały się z Pucharem.

Przygody z Pucharem Polski nie zaczęli nawet piłkarze Pomorza Potęgowo. Mieli grać w Dębnicy z Koralem, ale ostatecznie nie pojechali na ten mecz i rywali awansowali do VII rundy bez gry. W środowych pojedynkach o awans do VII rundy padły rezultaty: Centrum II Pelplin - Piaski Wąglikowice 3:1, Wda Lipusz - GOSRiT Luzino 0:1, MKS Władysławowo - Polonia Gdańsk 2:1, Cartusia Kartuzy - Lechia II Gdańsk 2:1, GKS Kolbudy - Arka II Gdynia 1:3, KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 2:2 (karne 5:4), Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna 0:4.
Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Starogardzie Gdańskim. Wynik otworzył miejscowy KP po golu Grzegorza Skórczewskiego w 36 min. Po zmianie stron, w 53 min. wyrównał Krzysztof Bułka, a pięć minut później prowadzenie Bałtykowi dał Krzysztof Rusinek. Gospodarze nie odpuszczali jednak i w ostatniej minucie regulaminowego czasu do remisu 2:2 doprowadził Kacper Siora. Zarządzona dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się miejscowi pokonując gdynian 5:4.

Jedyny przedstawiciel powiatu tczewskiego na tym etapie pucharowych rozgrywek, zespół Centrum II Pelplin zwycięstwo nad Piaskami Wąglikowice zapewnił sobie po golach Krystiana Jurczyka oraz grających trenerów, Grzegorza Pawłuszka i Piotra Pustkowskiego.

Zwycięskie drużyny tej rundy zagrają w środę, 23 kwietnia w VII rundzie, a 7 maja odbędą się pojedynki VIII rundy, których stawką będzie gra w półfinałach PP. Dwaj inni półfinaliści zostaną wyłonieni w podokręgach, malborskim i słupskim. W podokręgu malborskim półfinalistę poznamy po meczu Grom Nowy Staw - Żuławy Nowy Dwór Gdański wyznaczonym na 7 maja godz. 17. W słupskim podokręgu o jedno miejsce w półfinałach powalczą jeszcze cztery drużyny. 9 kwietnia o godz. 16.30 zmierzą się: Jantar Ustka z Rowokołem Smołdzino i Diament Trzebielino z Brdą Przechlewo. Lepsi z tych pojedynków o regionalny półfinał PP zagrają 23 kwietnia. Półfinały PP odbędą się w środę, 28 maja, a finał zaplanowano na 25 czerwca. Na wszystkich półfinalistów PP czekają nagrody finansowe, które kluby otrzymają od Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na zakup sprzętu sportowego. Przegrani półfinaliści otrzymają po 1500 zł. Drużyna, która zdobędzie regionalny Puchar Polski dostanie 4000 zł, a drugi finalista 3000 zł.