Plebiscyt sportowy Dziennika Bałtyckiego Plebiscyt sportowy Dziennika Bałtyckiego

(© Mat. własne)

65. edycja wielkiego Plebiscytu Sportowego "Dziennika Bałtyckiego" pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego rozpoczęta. Głosuj na pomorskich sportowców, trenerów i drużyny. Zgłoś swoich kandydatów do nagród. Najpopularniejszych sportowców juniorów i seniorów, trenerów i drużyny wybierzemy także w powiecie tczewskim!

Chcesz docenić sportowca z Twojej ulubionej lokalnej drużyny? Znasz trenera, który prowadzi swoich podopiecznych do sukcesów? A może juniora – dziecko, które już teraz przejawia ogromy talent sportowy? Zagłosuj lub nominuj swojego kandydata.

Kandydatów do tegorocznych wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

SPRAWDŹ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA W POWIECIE TCZEWSKIM

Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. W tym roku nagrody dla najlepszych i najpopularniejszych sportowców zostaną przyznane już po raz 65. Co roku honorowym patronem plebiscytu jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

TUTAJ ZGŁOSISZ SWOJEGO FAWORYTA

- Siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Bogusław Kaczmarek z „Dziennika Bałtyckiego”. - Nagradzamy w nim zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się z różnych zakątkach Pomorza. W tym roku nowością jest podział kategorii Najpopularniejszy Sportowiec na juniorów i seniorów. Dzięki niemu osobno docenieni zostaną ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz ci najmłodsi stojący u progu sportowej kariery.

DWA ETAPY PLEBISCYTU
Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z czterech kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz w każdym z pomorskich powiatów. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny na Pomorzu w 2017 r. Na zwycięzców czekają medale i dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali na początku stycznia 2018 roku.

WAŻNE TERMINY
Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w piątek, 10 listopada i będzie trwać do czwartku, 30 listopada do godz. 22. Kandydatów będzie można zgłaszać jeszcze do wtorku, 21 listopada. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania. W poniedziałek, 4 grudnia, w "Magazynie Sportowy 24" - dodatku do "Dziennika Bałtyckiego" zaprezentujemy wszystkich laureatów z powiatów i rozpocznie się głosowanie w wojewódzkim finale. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 29 grudnia do godz. 22. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2018 r.

SPORTOWCÓW NAGRODZI TEŻ KAPITUŁA
Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego nominuje 20 sportowców do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2017. Spośród nominowanych nasi Czytelnicy, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, wybiorą laureatów. Kapituła przyzna także swoją własną nagrodę dla Sportowca Roku na Pomorzu.

Informacji udziela Sławka Kruszewska - tel. 502 499 097, e-mail: slawomira.kruszewska@polskapress.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!