Blisko trzysta maturzystów z Tczewa zatańczyło dzisiaj, 8 lutego, poloneza na ulicach starówki i pl. Hallera. Każdy z nich otrzymał od władz miasta specjalny długopis z hasłem... „Matura napisze się sama”.W wydarzeniu wzięli udział uczniowie I LO, II LO, Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego (inicjator wydarzenia), Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych, Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Polonez przeszedł ulicami Dąbrowskiego, Krótką i Mickiewicza, docierając na pl. Hallera, gdzie życzenia licealistom złożyły władze miasta i powiatu (w osobach wicestarosty Witolda Sosnowskiego i wiceprezydenta Adama Burczyka), ks. Krzysztof Niemczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich, i ks. prałat Piotr Wysga, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Z krótkim koncertem wystąpił Konrad Mania, uczeń III klasy UKLO.

Każdy z tańczących otrzymał od władz Tczewa upominek w postaci długopisu, którym „matura napisze się sama”...

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!