Blisko 500 uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych w Tczewie zatańczyło dzisiaj, 17 lutego, na ulicach Starego Miasta tradycyjnego poloneza. Życzenia powodzenia na egzaminie dojrzałości złożyły im władze miasta i powiatu.Imprezę zorganizowało po raz drugi Uniwersyteckie Katolickie Liceum Katolickie w Tczewie przy wsparciu samorządu miasta, a poloneza zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych.

Uczniowie rozpoczęli taniec na ul. Jarosława Dąbrowskiego, a zakończyli go - tak jak w poprzednim roku - na pl. Hallera, gdzie czekały na nich władze miasta i powiatu oraz upominki.

- Chciałbym życzyć wam ukończenia szkoły, zdania matury i dostania się na wymarzone studia - powiedział Witold Sosnowski, wicestarosta tczewski.

Od władz Tczewa maturzyści otrzymali pamiątkowe długopisy.

- Umieszczono na nich napis: „Matura napisze się sama”, ale mam do was prośbę, abyście trochę się pouczyli przed maturą - apelował z uśmiechem Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa.

Licealiści usłyszeli życzenia także od ks. prałata Piotra Wysgi, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św., który przyznał, że... nie chciałby ponownie zdawać matury. Na zakończenie imprezy zaśpiewali Przemek Radziszewski, finalista programu „Must Be the Music” oraz Konrad Mania, uczeń Zespołu Szkół Katolickich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!