Silgan Ćwierćmaraton: biegli dorośli i dzieci.

219 osób ukończyło Silgan Ćwierćmaraton. Trasę długości 10 540 m wiodącą z parkingu firmy Silgan w Tczewie przez Rokitki, Śliwiny i z powrotem do miejsca startu najszybciej pokonał Patryk Sowiński.

Zawodnik Sambora Tczew uzyskał rezultat 0:35:01 min. o minutę i 46 sekun lepszy od Denisa Slobodianiuka z Winnicy. Trzeci był Sebastian Szymański ze Szprudowa (0:37:29), a czwarty Wiesław Sosnowski z Gniszewa (0:38:24). Najlepsza z pań, Elżbieta Suwalska z Gdańska pokonała trasę w 44:07 min. przybiegając na metę jako 27. Jej siostra, Małgorzata Tuwalska (30 na mecie) uzyskała rezultat 0:44:21 min).

Nowością tej cyklicznej dorocznej imprezy był bieg dla dzieci „Mały Silgan” dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci z klas I-III miały do pokonania dystans 300 m, a te z klas IV-VI - 600 m.