Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego

Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego (© Zbigniew Brucki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tczewianie zostali laureatami powiatowego etapu plebiscytu Dziennika Bałtyckiego na Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera 2013 roku. Głosami Czytelników najpopularniejszym sportowcem powiatu tczewskiego został tenisista ziemny Kamil Gajewski. Tytuł najpopularniejszego trenera uzyskał Mariusz Grubich, szkoleniowiec wioślarzy Unii Tczew.

Gajewski otrzymał 290 głosów, więcej o 83 od drugiego w klasyfikacji pięściarza Patryka Litkiewicza i o 226 od trzeciej piłkarki ręcznej Justyny Domnik.

Na Grubicha oddano 153 głosy. Drugi w stawce Józef Krawczykiewicz otrzymał 118, a trzeci Robert Karnowski 74 głosy.

Zakończony właśnie powiatowy etap plebiscytu Dziennika Bałtyckiego to nie koniec naszej zabawy. Najpopularniejsi w powiecie tczewskim, czyli Kamil Gajewski i Mariusz Grubich zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu, w którym Czytelnicy będą wybierać Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera Pomorza 2013 roku.

Należy dodać, że takie głosowania, jak to w naszym powiecie, odbywały się równolegle we wszystkich pomorskich powiatach oraz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wszędzie tam Czytelnicy wybrali sportowców i trenerów, którzy ich zdaniem zasłużyli na to zaszczytne wyróżnienie. Spośród nich Czytelnicy wybiorą najpopularniejszego sportowca i trenera na Pomorzu. W głosowaniu regionalnym laureaci z każdego powiatu zachowają głosy zdobyte wcześniej w pierwszym etapie plebiscytu.

Listę wszystkich kandydatów do tytułów Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera, czyli zwycięzców z każdego powiatu woj. pomorskiego, przedstawimy w magazynie „Sport”, bezpłatnym dodatku do Dziennika Bałtyckiego, w poniedziałek, 2 grudnia. Tego samego dnia wystartujemy z plebiscytem na Najlepszego Sportowca Pomorza 2013 roku. Niezależnie od tych wyborów kapituła plebiscytu, jak co roku, wybierze Sportowca Roku 2013.

Zwycięzcy powiatowego etapu głosowania otrzymają dyplomy i pamiątkowe zegarki. W drugim etapie głosowania sportowcy i trenerzy będą walczyć o nagrody finansowe. Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 3 stycznia 2014 r. podczas uroczystej gali naszego plebiscytu, która będzie transmitowana na żywo na antenie Telewizji Gdańsk.

Poniżej nazwiska wszystkich, którzy kandydowali do tych zaszczytnych tytułów w naszym powiecie i ilość głosów, jakie otrzymali.

Sportowiec Roku Powiatu Tczewskiego 2013 - wyniki
1. Kamil Gajewski (tenis ziemny) - 290
2. Patryk Litkiewicz (boks) - 207
3. Justyna Domnik (piłka ręczna) - 64
4. Marcelina Forduńska (lekkoatletyka) - 52
5. Aleks Jączyński (piłka ręczna) - 33
6. Daniel Ławrynowicz (pięciobój nowoczesny) - 30
7. Mateusz Biskup (wioślarstwo) - 17
8. Michał Baran (wioślarstwo) - 16
9-10. Andrzej Semborowski (lekkoatletyka) - 6
9-10. Kamil Sząszor (bilard) - 6
11. Krzysztof Uwijała (lekkoatletyka) - 5
12-14. Patryk Baran (lekkoatletyka) - 4
12-14. Lucyna Borkowska (pływanie) - 4
12-14. Daniela Kamińska (triatlon) - 4
15. Paweł Woźniak (piłka ręczna) - 2

Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego - wyniki
1. Mariusz Grubich (wioślarstwo) - 153
2. Józef Krawczykiewicz (lekkoatletyka) - 118
3. Robert Karnowski (piłka ręczna) - 74
4. Tomasz Śmiełowski (piłka ręczna) - 55
5. Ryszard Kruża (boks) - 41
6. Eugeniusz Markowicz (lekkoatletyka) - 22
7. Sławomir Gdaniec (pływanie) - 19
8. Tadeusz Galiński (lekkoatletyka) - 16
9. Arkadiusz Sząszor (bilard) - 5
10. Piotr Maziewski (pływanie, triatlon) - 0

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!