Dorota Arciszewska - Mielewczyk podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Morskiej w Gdyni Dorota Arciszewska - Mielewczyk podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Morskiej w Gdyni

Dorota Arciszewska - Mielewczyk podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Morskiej w Gdyni. (© Tomasz Bołt/Archiwum Polska Press)

Wiadomo już kto zastąpi Magdalenę Kubicką-Netkę w roli matki chrzestnej statku Tczew. Polska Żegluga Morska zadecydowała, że tytuł ten otrzyma posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk.O tym, że gdyńska parlamentarzystka, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zostanie matką chrzestną m/s Tczew poinformował w Radiu Szczecin Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej. Chrzest statku ma się odbyć na początku kwietnia w Policach.

- Wyciągnęliśmy kolejny statek z pożaru finansowego, oczywiście jest to masowiec 38,5 tysiąca ton ładowności, 18 do 20 osób załogi. Ta załoga jest w tej chwili na tym statku, płynie do Casablanki, z zatoki Meksykańskiej. Następnie najprawdopodobniej załaduje fosfaty dla fabryki w Policach - powiedział w Radiu Szczecin Paweł Brzezicki.

Przypomnijmy, że pod koniec 2017 r. tytułu matki chrzestnej została pozbawiona Magdalena Kubicka-Netka, dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej, mianowana na tę funkcję jeszcze w marcu 2016 r.

- Jeszcze w grudniu ubiegłego roku prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki skierował pismo do armatora, aby wyjaśnić tę dziwną sytuację, zwłaszcza, że masowiec o nazwie Tczew został na początku grudnia ubiegłego roku zwodowany w chińskiej stoczni i przekazany Polskiej Żegludze Morskiej. Niestety, odpowiedzi z PŻM się nie doczekaliśmy - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Czytaj więcej w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Tczewskiego"!

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AntoniCaracal (gość)

Ta wyjątkowo wstrętna kombinatorka miała być matką chrzestną ? To skandal !
Niech ona w pierwszym rzędzie zwróci miliony zabunkrowane na Cyprze !
Te 5milionów zł. pochodzą ze skoku na SKOK Stefczyka , które odziedziczyła po swoim mężu ...

Aga (gość)

Co na to prezydent Tczewa został wysłany przez nas
Brąk słów ta baba z PiS ma być matką chrzestna

chłop z lasu (gość)

Sympatyczna Pani Magdalena, jest z Tczewa i wielce zasłużona dla Tczewa. To paskudne babsko z długim nosem, jest z Kaszub, jest z PiS i tylko raz była w Tczewie po pióra i po puch, dla swojej firmy, która tym handluje. Handlowała, bo tam jest klapa. Władze Tczewa!!!!!!! Pokażcie że macie jaja i w tym chamstwie nie weźmiecie udziału!!! Smolińskiemu zabrać, to ostatnie jakieś głupie i nie wiadomo za co wyróżnienie

bnaba z lasu (gość)

Ten chrzest, to będzie katolickim cyrkiem. Rydzyk pokropi a to otępiałe i nawiedzone, sektą Rydzyka babsko, rozbije butelkę szampana. Jakiś paciorek w imieniu polskiego, katolickiego ciemnogrodu, też będzie.

Gość obiektywnie (gość)

To ta pani co ma najwięcej długów w pisie naprawdę autorytet godny naśladowania co za żal

z Tczewa (gość)

To pisowskie, obrzydliwe i nawiedzone sektą Rydzyka babsko, matką chrzestną statku Tczew????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Co ten, nieudany wytwór natury ma wspólnego z Tczewem???!!!!!! PiS gdzie tylko może i dopóki może, to wszystko demoluje i na koniec puści Polskę z dymem!!!! Władze miasta Tczewa pokażcie, że macie jaja!!! Nie bierzcie w tym chamskim, podstępnym i żałosnym cyrku!!! Niech Was Pan Bóg broni!!!

Adrian (gość)

No co...życie....tak was traktują jak na to pozwalacie....dlaczego Dyrygentka mordy nie otworzy i głośno oraz publicznie nie 0owie co o tym myśli