Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Swarożyn.

Kierująca samochodem marki Mercedes jadąc w kierunku Malborka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem. Do szpitala trafiły trzy osoby z samochodu
osobowego. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

- Wczoraj po godzinie 21.30 tczewski dyżurny odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn doszło do wypadku drogowego - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP w Tczewie. - Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Okazało się, że byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne z powodu uszkodzeń powypadkowych.

Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że 41-letnia mieszkanka Tczewa jadąc samochodem marki Mercedes 124 w kierunku Malborka nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, tracąc panowanie nad pojazdem. Zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z autobusem jadącym z przeciwnego kierunku.

41-letnia kierująca mercedesem oraz jej dwóch pasażerów w wieku 11 i 39 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i prowadzą postępowanie w sprawie wypadku
drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną tragedii.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!