Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia 38 najlepszym studentom z Pomorza. Wśród stypendystów są żacy m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także uniwersytetów w Toruniu czy w Olsztynie.

Wysokość stypendiów to 380 zł. Pieniądze będą wypłacane przez 9 miesięcy w roku akademickim 2017/2018. W sumie najlepsi studenci otrzymają blisko 130 tys. zł.

Najlepsi pomorscy studenci studiują nie tylko na Pomorzu. Kilka osób otrzymało stypendia za wysokie osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe studiując na innych uczelniach m.in. w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy czy w Olsztynie. Najwięcej wyróżnionych studiuje na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zobacz zdjęcia ubiegłorocznych studentów-stypendystów z PomorzaO stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego ubiegało się 51 osób. Ubiegający się musieli uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej możliwej do zdobycia na danym kierunku. Kolejne kryterium to specjalne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Poza tym trzeba było kształcić się na studiach pierwszego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich lub studiach drugiego stopnia, a także być mieszkańcem województwa pomorskiego.

Komisja zdecydowała o przyznaniu 38 stypendiów, które będą wypłacane przez rok akademicki 2017/2018. Miesięczne kwota stypendium to 380 zł. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów przyznawane są od 2002 roku.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów planowana jest na drugą połowę stycznia 2018 roku.Czytaj także

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Znowu afera w starostwie w Starogardzie Gd bo okazało się, ze źle rozwiazali umowę o pracę z b.dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i muszą zapłacić jej odszkowowanie w wysokosci ponad 29 tysiecy złotych oraz niemałe koszty sądowe.
Wstyd panowie bo to srodki publiczne a was tam jest na etatach i tak za dużo a mimo tego
robicie błędy. Który prawnik doradził staroscie takie wypowiedzenie ?
Niech wspólnie z własnych środkow zapłacą za błędy !!!!!
Co za skandal a oni bedą udawć jak to pięknie działają i ze nic się nie stało ?
Tej sprawy nie wolno zamieść pod dywan !!!!
zgłoś

Zgred (gość)

Wysokość stypendiów to 380 zł. Okrutnie sobie zadrwili ze studentów. Wymagania wysokie a nagroda jak ochłap.