Jakie kierunki wybierają Polacy? Na topie, podobnie jak w ubiegłym roku, są egzotyczne miejsca Jakie kierunki wybierają Polacy? Na topie, podobnie jak w ubiegłym roku, są egzotyczne miejsca

Jakie kierunki wybierają Polacy? Na topie, podobnie jak w ubiegłym roku, są egzotyczne miejsca... (© archiwum db)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Coraz więcej Polaków decyduje się na przywitanie Nowego Roku w ciepłych krajach lub na zagranicznych stokach. Powód? Atrakcyjne oferty cenowe.

Pod palmami - najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, Emiratach Arabskich i Kenii. Na stokach - częściej w Austrii niż we Włoszech. Tak, według najnowszego raportu, przygotowanego przez serwis Travelplanet.pl, chce spędzić tegorocznego Sylwestra większość Polaków.

- Do początku grudnia klienci biur podróży zarezerwowali o ok. 20 proc. wyjazdów więcej na Boże Narodzenie i Nowy Rok niż w podobnym okresie 2016 roku - mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu Travelplanet.pl i dodaje, że zwiększającą się popularność świąteczno-noworocznych podróży branża turystyczna obserwuje sukcesywnie już od lat.

Nadmorskie hotele w Sylwestra pękają w szwach. Jak kształtują się ceny?Zdaniem ekonomistów, powodem są coraz bardziej atrakcyjne oferty cenowe. Jak wynika z ich obliczeń, średni koszt Bożego Narodzenia lub Sylwestra pod palmami oscyluje obecnie wokół cen tygodniowego pobytu w czterogwiazdkowych ośrodkach SPA w Polsce. A przecież przy podobnym standardzie pobytu, turyści lecący tam, gdzie w zimie można zażywać morskich kąpieli, otrzymują dodatkowo wyżywienie all inclusive i oczywiście przelot.

- W tym roku na Sylwestra lecimy z żoną do Egiptu. Nie mieliśmy urlopów w lecie, więc teraz sobie odbijemy - mówi pan Marek z Gdańska. - Powiem szczerze, że mamy dość miejskich imprez sylwestrowych. Co roku jest to samo: średniej klasy muzyka i góry śmieci na ulicach. Wyjazdowy Sylwester będzie dla nas miłym oderwaniem od rzeczywistości - dodaje.Jakie kierunki wybierają Polacy? Na topie, podobnie jak w ubiegłym roku, są Wyspy Kanaryjskie - to blisko 21 proc. rezerwacji na okres świąteczno-noworoczny (w 2016 roku było to nieco ponad 22 proc.) - podaje w swoim raporcie serwis Travelplanet.pl. Pobyt all inclusive na Gran Canarii kosztuje niewiele ponad 2 tys. zł. Drugi w rankingu jest Egipt - wybiera go 20 proc. klientów. Za Sylwestra wśród piramid zapłacić trzeba średnio ok. 2400 zł od osoby. Prawie 5 proc. podróżnych chce spędzić Nowy Rok na Malcie - to koszt ok. 1600 zł od osoby.

W wypadku kierunków egzotycznych najchętniej rezerwowane są wyjazdy do Kenii i Emiratów Arabskich (ok. 4 proc. za odpowiednio 5500 zł i 4300 zł za osobę). Wciąż popularna jest także Kuba, Dominikana i Tajlandia.

Swoje preferencje radykalnie zmienili natomiast narciarze. Jak wynika z najnowszych danych, już nie Włochy, lecz Austria jest najchętniej rezerwowanym przez nich kierunkiem. Popularność ośnieżonych stoków Tyrolu, Karyntii i Ziemi Salzburskiej wzrosła z 27 proc. w 2016 roku do 29 proc. obecnie. Koszt narciarskiego Sylwestra w tym kraju spadł z 2 tys. zł do 1650 zł na osobę.

- Zamiast Włoch miłośnicy nart wybierają także Czechy i Słowację. Nowy Rok spędzi tam ok. 30 proc. klientów biur podróży. Przemawia za tym znacznie krótsza jazda samochodem oraz przeciętny koszt pobytu - to ok. 800-1000 zł od osoby - mówi dalej Radosław Damasiewicz. - We włoskie Alpy i Dolomity wybiera się w tym roku o 10 proc. klientów-narciarzy mniej niż w tym samym okresie 2016 roku. Być może dlatego, że koszty spadły w tym przypadku bardzo nieznacznie, bo z 1950 zł do 1940 zł na osobę.Źródło:Dzień Dobry TVN

Sylwester

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Suisse (gość)

PiS-zecie o prominentach PiSiego"rzondu"? -noooo-oni majom kase,to mogom -na Kanarach ,bo w Egipcie nie radze...