Ta koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie została odrzucona Ta koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie została odrzucona

Ta koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie została odrzucona (© ARCHIWUM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O potrzebie budowy szkoły podstawowej w Gniewie mówi się już od wielu lat. Poprzednie władze miasteczka optowały za rozbudową istniejącego obiektu. Z kolei aktualna koncepcja zakłada postawienie nowej siedziby placówki od podstaw. Czy tak nie będzie drożej?

Burmistrz Gniewu twierdzi, że wbrew pozorom nie.
- Taniej i prościej jest postawić nowy budynek niż adaptować stary obiekt - przekonuje Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska. - Nowa szkoła, dla której w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidzieliśmy miejsce przy drodze do Ciepłego, będzie nowoczesna, przestrzenna i przyjazna.

Tymczasem w Gniewie nie brakuje opinii, że budowa szkoły przy drodze do Ciepłego będzie trudna m. in. z powodu braku jakiejkolwiek infrastruktury. Niektórzy mówią też o marnotrawieniu gminnych pieniędzy na kolejne projekty i plany w sytuacji, gdy te były już gotowe.

- Pierwotna koncepcja adaptacji i rozbudowy szkoły zawierała poważne błędy, które uniemożliwiały wykonanie projektu budowlanego - uważa pani burmistrz. - Konserwator zabytków też go nie opiniował, mimo że rzecz dotyczy 130-letniego obiektu.

Czytaj więcej w piątkowym, papierowym wydaniu Dziennika Tczewskiego

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

uczeń (gość)

Temat budowy szkoły w Gniewie znowu odżył, widać wybory niedługo. W tej kadencji nic w tym temacie nie zrobiono, chociaż to była sztandarowa obietnica wyborcza. W przyszłej kadencji też nikt szkoły nie wybuduje, bo skąd zadłużona gmina weźmie pieniądze. Natomiast wyborców trzeba będzie dalej bajerować, bo i tak część z nich w tę nierealną obietnicę uwierzy, a przecież: każdy głos na wagę złota!