(© KPP Tczew)

Policjanci z prewencji zatrzymali na gorącym uczynku 41-letniego mężczyznę, który włamał się do mieszkania na terenie Tczewa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, a prokurator dzisiaj zadecyduje o jego losie. Jak się okazało 41-latek był już skazany przez sąd za podobne przestępstwo. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek o godz. 15.00, dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie ktoś włamał się do jednego z mieszkań przy ul. Kopernika. Na miejsce od razu zostali
wysłani policjanci z prewencji, którzy po przybyciu na miejsce zauważyli wyłamane drzwi, które podczas interwencji były przymknięte. Po wejściu do środka, funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mężczyznę bez stałego
miejsca zamieszkania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, sprawca nie zdążył niczego ukraść.

- Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu- informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, którzy przedstawili 41-latkowi zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, a prokurator dzisiaj zdecyduje o jego losie. Okazało się również, że mężczyzna był już karany za takie przestępstwa.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!