Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego

Sportowiec i Trener Roku 2013 Powiatu Tczewskiego. (© Zbigniew Brucki )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najpopularniejszym sportowcem powiatu tczewskiego został tenisista ziemny Kamil Gajewski. Tytuł najpopularniejszego trenera uzyskał Mariusz Grubich, szkoleniowiec wioślarzy Unii Tczew.

Tczewianie zostali laureatami powiatowego etapu plebiscytu Dziennika Bałtyckiego na najpopularniejszego sportowca i trenera 2013 r. Głosami Czytelników najpopularniejszym sportowcem powiatu został Kamil Gajewski. Tytuł najpopularniejszego trenera uzyskał Mariusz Grubich. Gajewski otrzymał 290 głosów, więcej o 83 od drugiego pięściarza Patryka Litkiewicza i o 226 od trzeciej szczypiornistki Justyny Domnik. Na Grubicha oddano 153 głosy. Drugi Józef Krawczykiewicz otrzymał 118, a trzeci Robert Karnowski 74 głosy.

Zakończony, powiatowy etap plebiscytu Dziennika Bałtyckiego to nie koniec naszej zabawy. Najpopularniejsi w powiecie tczewskim, czyli Kamil Gajewski i Mariusz Grubich zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu, w którym Czytelnicy będą wybierać Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera Pomorza 2013 roku.

Bo należy dodać, że głosowania, jak to w naszym powiecie, odbywały się równolegle we wszystkich pomorskich powiatach, w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wszędzie tam Czytelnicy wybrali sportowca i trenera, którzy ich zdaniem zasłużyli na to wyróżnienie. Spośród nich wybiorą teraz najpopularniejszego sportowca i trenera na Pomorzu.

W głosowaniu regionalnym laureaci z każdego powiatu zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie. Oprócz plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera odbywa się też na szczeblu regionalnym plebiscyt na Najlepszego Sportowca Pomorza 2013 roku, do którego kandydatów wybrała kapituła plebiscytu.

Dodajmy, że zwycięzcy powiatowego etapu otrzymają dyplomy i pamiątkowe zegarki. W drugim etapie głosowania sportowcy i trenerzy będą walczyć o nagrody finansowe. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 3 stycznia 2014 r. podczas uroczystej gali naszego plebiscytu, która będzie transmitowana na żywo na antenie Telewizji Gdańsk.

By głosować na Kamila Gajewskiego należy wysłać na nr 72355 SMS o treści: spdb.11, a na Mariusza Grubicha - trdb.12. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Rozmowy z naszymi laureatami już w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Tczewskiego", dodatku do "Dziennika Bałtyckiego".

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!