(© KPP Tczew)

Tczewscy kryminalni zatrzymali 34-latka, który miał telefon pochodzący z przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mieszkańcowi Tczewa zarzut paserstwa.Policjanci z wydziału kryminalnego tczewskiej komendy, pracując nad zeszłoroczną sprawą dotyczącą włamania do jednej z firm na terenie miasta, wykonywali dalsze czynności w celu odzyskania skradzionego tam m. in. telefonu komórkowego. Ustalenia operacyjne doprowadziły kryminalnych do 34-letniego mieszkańca Tczewa, który miał mieć skradziony przedmiot. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę i znaleźli przy nim poszukiwany telefon komórkowy pochodzący z włamania.

- Sprawca włamania do tczewskiej firmy na początku br. został zatrzymany i decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Wcześniej przed zatrzymaniem zdążył sprzedać skradziony podczas włamania telefon. Zatrzymany 34-letni tczewianin trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczony przez stróży prawa telefon wkrótce wróci do właścicielki.

Śledczy we wtorek, 29 stycznia, przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!