We wtorek, 16 stycznia, na ul. Jagiellońskiej w Tczewie doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wczoraj, około godz. 18.00, dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Jagiellońskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów z miejscowej jednostki wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letni kierujący samochodem osobowym, jadąc w kierunku miejscowości Szpęgawa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą 53-letnią mieszkankę Tczewa - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Badanie przeprowadzone alkotestem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Potrącona kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 59-letniemu kierowcy subaru policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Zebrane na miejscu przez policjantów i technika kryminalistyki ślady oraz dokumentacja pomogą śledczym ustalić przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że kierowców chroni karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Pieszy nie ma takiej ochrony. Dlatego w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans.

Wypadki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Krzyk (gość)

We wtorek było 16-tego stycznia. Informuje, że 17 jest dziś. A swoją drogą ZUK mógłby wreszcie wziąć się to roboty, drugi nieodsniezone, miasto brudne i zasmiecone.