Jeszcze w tym roku ma powstać w Tczewie mural 3D. Władze miasta czekają na pomysły mieszkańców odnośnie lokalizacji.W korekcie budżetu, która dzisiaj zostanie przyjęta przez miejskich radnych, została zapisana kwota 50 tys. zł z przeznaczeniem za zaprojektowanie i wykonanie muralu w technice 3D.

- Chcielibyśmy, aby mural powstał jeszcze w tym roku - tłumaczy Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa. - Czekamy na propozycje mieszkańców co do jego lokalizacji. Tematyka muralu powinna być spójna z otoczeniem. Najlepiej, żeby nawiązywała do dziejów miasta.

Dotąd żaden z murali, które powstawały w Tczewie, nie został wykonany w technice 3D. Ścienne malowidła znajdziemy na blokach przy al. Zwycięstwa - naprzeciwko dawnej jednostki saperów - oraz na jednej z kamienic przy ul. Chopina. Ten mural jest pamiątką po festiwalu „Zdarzenia”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających prace oraz wygląd dotąd powstałych tczewskich murali.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!