Tczew Etac Poland Tczew Etac Poland

(© Dom Przedsiębiorcy w Tczewie)

Docelowo nawet 150 osób może zatrudnić nowa fabryka, która powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Czatkowskiej w Tczewie.Mowa o inwestycji firmy Etac Poland, specjalizującej się w produkcji sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, dzieci i seniorów. Wywodzące się ze Szwecji przedsiębiorstwo planuje podwoić możliwości produkcyjne, a niezbędna do tego będzie budowa pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej zakładu.

- O wyborze Tczewa zadecydowało kilka czynników, choć pod uwagę braliśmy kilka lokalizacji - tłumaczy nam Piotr Cyranowski, dyrektor zarządzający Etac Poland. - Zależało nam na bliskości lotniska, w granicach godziny dojazdu, oraz portu morskiego, ponieważ spora część naszej produkcji trafia do Stanów Zjednoczonych i Australii. Nie ukrywam, że spodobało nam się także pozytywne nastawienie władz miasta i zaoferowane ułatwienia na początku przedsięwzięcia. Oferta Tczewa została bardzo dobrze zaprezentowana.

Budowa zakładu produkcyjnego u zbiegu ulic Czatkowskiej i Stankiewicza ma ruszyć w pierwszym kwartale 2018 r. i potrwać przez około rok. Wówczas pracę w fabryce o powierzchni 12 tys. m. kw. może znaleźć około 80 osób. Drugi etap budowy fabryki ma ruszyć dwa lub trzy lata po zakończeniu etapu pierwszego i zostanie wówczas dobudowanych kolejne 9 tys. m kw. W sumie zatrudnionych może zostać nawet 150 osób. W Tczewie powstanie nie tylko fabryka, ale także magazyn dystrybucyjny firmy na Europę Środkową oraz centrum edukacyjne.

- Montaż produktów będzie nastawiona głównie na eksport - wyjaśnia Piotr Cyranowski. - Sprzedajemy produkty klasy premium i na razie Polska nie jest dla nas ważnym rynkiem zbytu, ale to z pewnością będzie ulegać zmianie. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jakich pracowników będziemy poszukiwać. Na pewno mile będą widziani montażyści z doświadczeniem, niekoniecznie w branży medycznej. Wszystkiego przecież można się nauczyć, a nasza firma dużą wagę przywiązuje do automatyzacji produkcji.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!