Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

320 najmłodszych z 15 placówek wzięło udział w „Olimpiadzie Przedszkolaka”. Wydarzenie zorganizował Gdański Klub Sportowy Korsarz.

Sportowe zmagania odbyły się w tczewskim II LO im. Jana III Sobieskiego. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki, które są objęte Narodowym Programem „Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży” . Strategicznym sponsorem jest PGE Polska Grupa Energetyczna, program dofinansowany ze środków Fundacji PZU, a Patronem Honorowym jest Andrzej Jaworski.

Dzieci bawiły się na siedmiu stacjach, każda stacja to inne zadanie lub ćwiczenie do wykonania. Podczas zabawy zostały wykorzystane również 3 kosze, które są innowacyjnością w pracy z maluchami. Podczas ćwiczeń dzieci wykorzystywały ponad 100 piłek w jednym czasie. Na każdej stacji najmłodsi bawili się przez 8 minut. Po tym czasie następowała zmiana stacji.

Po zakończeniu konkurencji odbyła się ceremonia medalowa. Każde dziecko otrzymało medal oraz klubową opaskę na nadgarstek. Medale wręczał Marian Szajna radny Sejmiku Województwa Pomorskiego poprzedniej kadencji. Po ceremonii medalowej przyszła chwila na wspólne zdjęcie.

- „Olimpiada Przedszkolaka to tylko niewielka część Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży - wyjaśnia Andrzej Kwaśniewski, prezes GKS „Korsarz. - Cały program w niedalekiej przyszłości ma objąć wszystkie województwa tj. przedszkola i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Planujemy Olimpiady gminne, miejskie, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Ponadto we wszystkich miejscach, w których funkcjonuje program prowadzone są zajęcia przez przeszkoloną kadrę na potrzeby programu oraz przyszłego uczestnictwa w sporcie. Operatorem Narodowego Programu Upowszechnia i Usportowiania Dzieci i Młodzieży jest Gdański Klub Sportowy „Korsarz”, którego mam zaszczyt być prezesem. Do tej pory do współpracy udało się przekonać PGE Polska Grupa Energetyczna, która to została sponsorem strategicznym. Nasze działania wspomaga również Fundacja PZU oraz Patron Honorowy Andrzej Jaworski. Wierzę w to głęboko, że niepowtarzalność oraz innowacyjność programu autorstwa prof. Tadeusza Hucińskiego spowoduje, że w najbliższym czasie, dziesiątki tysięcy dzieci w całej Polsce zostaną zarażone miłością do sportu.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!