Wielu mieszkańców Tczewa przyglądało się w środę setkom młodych ludzi, którzy w samo południe na ulicach miasta zdecydowali zatańczyć poloneza. Przy dźwiękach charakterystycznego utworu w korowodzie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.

W wydarzeniu uczestniczyły nie tylko roczniki ostatnich klas Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, które było pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, ponieważ zaproszono także uczniów pozostałych szkół ponadgimnazjalnych.

- Treningi trwały na całego już od dłuższego czasu - zdradziła Kamila Wojciechowska, nauczycielka z UKLO. - Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy specjalne kotyliony.

W czasie poloneza obowiązywał ubiór normalny, a nie galowy, wszystko z uwagi na zimę.

Trasa poloneza biegła od parkingu przy ul. Ogrodowej, wzdłuż ul. Dąbrowskiego oraz Mickiewicza i kończyła się na placu Hallera. Na rynku maturzyści zostali przywitani przez władze miasta i powiatu, które życzyły połamania piór na maturze.

Prezydent Tczewa wręczył wszystkim abiturientom specjalnie przygotowane na te okazję długopisy z napisem "Matura napisze się sama", zaś starosta Józef Puczyński wyraził nadzieję, iż podobny polonez na ulicach odbędzie się w kolejnych latach i to jeszcze z większym rozmachem.

Ostatnim punktem uroczystości był koncert zespołu Fat Angel z UKLO. Grupa zagrała piosenki związane z maturą.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

las (gość)

To doskonały pomysł, aż się prosi, aby stał sie tradycją. Z całą sympatią obserwowałem te dziesiatki młodych, uśmiechniętych twarzy. I poparcie naszych gospodarzy tez warte odotowania. Goraco popieram, żałuję, że za moich czasów (pół wieku temu) nie było takich realizacji...