Flex Tczew Flex Tczew

(© Mat. prasowe)

Czy największy pracodawca w regionie przygotowuje się do masowych zwolnień? Takie informacje krążą wśród załogi, choć zarząd firmy ich nie potwierdza. Wszystko może się wyjaśnić w najbliższych dniach.Pogłoski o planowanych zwolnieniach grupowych w firmie Flex docierają do naszej redakcji od kilkunastu dni. Pracownicy działającej w specjalnej strefie ekonomicznej przy ul. Malinowskiej firmy mówią, że atmosfera w ich miejscu pracy dawno nie była tak zła.

- Spotkania z zarządem mają się odbyć na dniach - mówi długoletni pracownik Flex'a. - Podobno pracę ma stracić nawet 400 osób. Z jednej strony są to plotki, a z drugiej od jakiegoś czasu są już zwalniani pracownicy z wieloletnim stażem i umowami na stałe. Możliwe, że znowu nie przedłuży się umów z osobami zatrudnionymi przez agencje pracy, a „swoich” ludzi zwolni się po cichu, za porozumieniem stron, aby ominąć konieczność zgłaszania zwolnień grupowych do urzędu pracy.

Pracodawca planujący przeprowadzić zwolnienia grupowe, dotyczące co najmniej 10 osób, ma obowiązek zgłosić ten fakt dwa miesiące wcześniej do Powiatowego Urzędu Pracy. Taka informacja do tczewskiego urzędu dotąd nie trafiła.

- Nie odnotowaliśmy też, poza pojedynczymi przypadkami, aby pracownicy Flex'a rejestrowali się u nas jako bezrobotni - informuje Ewa Uzdowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

Przedstawiciele firmy na pytanie o możliwe zwolnienia unikają jednoznacznej odpowiedzi.

- Liczba pracowników zmienia się w zależności od wielu czynników, w tym od potrzeb klientów, wymagań naszej firmy, dostępności wykwalifikowanych kandydatów itp. - wyjaśnia Stanisław Motylski, dyrektor ds. rozwoju tczewskiego oddziału firmy Flex.

Czytaj więcej w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"!

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Xyz (gość)

Dziś kolejne zebrani i kolejne kłamstwa z ust A.P
Nie wiem za co tą firmą dostawał nagrody - chyba jakaś ustawka to była
Powinni tam wpaść z centrali i zrobić porządki z tą grupa wzajemnej adoracji - nepotyzm na górze to chleb powszedni tej firmy

ROB (gość)

Jezeli kilkaset osob albo wiecej ma umowy przez posrednika to nie problem ich zwolnic, podobno mialo sie to zmienic i co i nic sie nie zmienia.

Zyta123 (gość)

Żadne plotki tyko prawa.. zwolnienie, a raczej nie przedłużanie umów trwa już od miesiąca..flex robi oszczędności bo ma teraz praktykantów z różnych szkół którzy pracują na montarzu a im przecież płacić nie trzeba...A w firmie z zleceniami cienko jak się firma ceni za wykonanie bo dyrektorzy muszą zarobić to klient idzie gdzie taniej...