Wzięło w nim udział 60 dzieci z 29 szkół (do I etapu szkolnego zgłosiło się 31 szkół). W jury konkursu zasiadali: Iwona Joć-Adamkowicz (kierownik Działu Regionalnego WiMBP w Gdańsku, specjalistka ds. promocji regionu), Agnieszka Chełchowska (kustosz w Dziale Regionalnym), Paweł Radziszewski (kierownik Działu Promocji Literatury) oraz Małgorzata Szemelfejnik (starszy bibliotekarz).
Konkurs składał się z części pisemnej, na którą złożyły się tradycyjne pytania z trzema odpowiedziami dotyczącymi baśni i legend, rebusów, wykreślanek, tekstów do uzupełnienia w wykropkowanych miejscach, pytań otwartych oraz krzyżówek oraz ustnej, do której przeszło siedem osób o największej punktacji z
testu. Po tej części wyłoniono laureatów konkursu.
Zostali nimi:
1 miejsce Marcel Czerwiński, uczeń kl. IV c z Zespołu Szkół SzkołyPodstawowej w Subkowach, pow. tczewski
2 miejsce Iga Głowacka, uczennica kl. IV b ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich, pow. gdański
3 miejsce Karol Adamczyk, uczeń kl. IV a z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej
w Subkowach, pow. tczewski; Zofia Barczewska uczennica kl. IV a ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdańsku; Klaudia Bojanowska uczennica kl. IV b ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach, pow. kartuski; Zuzanna Kara uczennica kl. IV a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku.
Wyróżnienie: Krzysztof Cielewicz - uczeń kl. IV a z Zespołu Szkół Publicznych Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach, pow.starogardzki; Agata Stukow uczennica kl. III e ze Szkoły Podstawowej nr
8 w Gdańsku.
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami w przerwie między testem a częścią ustną wzięli udział w wycieczce po Głównym Mieście Gdańska, po którym oprowadził ich popularny gdański przewodnik Aleksander Masłowski. Patronat nad konkursem objęli Pomorski Kurator Oświaty oraz Marszałek
Województwa Pomorskiego.
Nagrody ufundowali: poseł Teresa Hoppe, europoseł Jarosław Wałęsa, europoseł Jan Kozłowski, senatorowie Andrzej Grzyb i Edmund Wittbrodt, prezes Kapituły Kulinarnej Gdańskie Smaki- Bogdan Kwapisiewcz, Miejski
Ogród Zoologiczny Wybrzeża. Poczęstunek zapewnili panowie Bernard i Jacek Jarzębińscy, właciciele
piekarni cukierni z Kocierzyny.
Lista uczestników finału:
1. Karol Adamczyk kl. IV a, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Subkowy
2. Oliwia Banach kl. IV a, Zespół szkół, Sztutowo
3. Zofia Barczewska kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 52, Gdańsk
4. Wojtek Białk kl. III b, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Starzyno
5. Aleksandra Bida kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Trąbki Wielkie
6. Weronika Błaszkowska kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Pępowo
7. Alicja Boduch kl. IV a, ZKPiG nr 7, Gdańsk
8. Klaudia Bojanowska kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Sierakowice
9. Patrycja Bojanowska kl. IV c, Szkoła Podstawowa, Sierakowice
10. Olimpia Breza kl. IV b, Zespół Szkół Publicznych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3, Kościerzyna
11. Krzysztof Cielewicz kl. IV a, Zespół Szkół Publicznych Publiczna Szkoła Podstawowa, Kaliska
12. Adrian Czerniło kl. III b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, Słupsk
13. Marcel Czerwiński kl. IV c, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Subkowy
14. Szymon Dawidowski kl. III b, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Starzyno
15. Aleksandra Dąbrowska kl. III b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi, nr 5 Słupsk
16. Julia Freda kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3, Pruszcz Gdański
17. Iga Głowacka kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Trąbki Wielkie
18. Julia Haftkowska kl. IV, Zespół Szkół, Stegna
19. Klaudia Hinc kl. IV, Szkoła Podstawowa, Grzybno
20. Marika Kantor kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 52, Gdańsk
21. Zuzanna Kara kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi, Gdańsk
22. Dariusz Kierski kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3, Pruszcz Gdański
23. Blanka Kiesz kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 52, Gdańsk
24. Konrad Kliszewski kl. IV b, ZKPiG nr 7, Gdańsk
25. Michał Konkel kl. III b, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Władysławowo
26. Marzena Krapkowska kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Pępowo
27. Jakub Kryger - kl. IV, Szkoła Podstawowa, Grzybno
28. Kamil Kuchciński kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 49, Gdańsk
29. Magdalena Majewska kl. IV b, Zespół Szkół Publicznych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3, Kościerzyna
30. Julia Meyer kl. III b, Samorządowy Zespół Szkół, Kostkowo
31. Anna Myszke kl. IV b, Samorządowa Szkoła Podstawowa, Bolszewo
32. Kacper Nawój kl. III a, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Subkowy
33. Dominik Nowakowski kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3, Pruszcz Gdański
34. Zuzanna Ossowska kl. III, ZKPiG nr 7, Gdańsk
35. Amelia Penk kl. IV c, Szkoła Podstawowa, Sierakowice
36. Urszula Pilarska kl. IV a, Zespół Szkół Publicznych Publiczna Szkoła Podstawowa, Kaliska
37. Monika Przygoda - kl. III, Szkoła Podstawowa nr 40, Gdańsk
38. Klaudia Ratkowska kl. IV b, Szkoła Podstawowa, Trąbki Wielkie
39. Natalia Reiter kl. IV c, Samorzšdowa Szkoła Podstawowa, Bolszewo
40. Rafał Richert - kl. IV, Szkoła Podstawowa, Grzybno
41. Daria Rigga kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Władysławowo
42. Mateusz Rożek kl. IV a, Zespół Szkół Publicznych Publiczna Szkoła Podstawowa, Kaliska
43. Olaf Rynkiewicz kl. IV d, Szkoła Podstawowa nr 47, Gdańsk
44. Adrianna Senwicka kl. IV, Zespół Szkół, Stegna
45. Marta Sinkiewicz kl. IV b, Zespół Szkół Publicznych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3, Kościerzyna
46. Wiktoria Stasiewicz kl. IV c, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integr., Starogard Gd.
47. Norbert Stenka kl. IV, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa, Staniszewo
48. Marcin Strachanowski kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela
Makuszyńskiego, Władysławowo
49. Agata Stukow kl. III e, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi, Gdańsk
50. Miłosz Szulęcki kl. IV, Zespół Szkół, Stegna
51. Karolina Szewczyk kl. IV b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, Słupsk
52. Zuzanna Szewczyk kl. IV d, Szkoła Podstawowa nr 47, Gdańsk
53. Kamil Szmidtke kl. IV a, Szkoła Podstawowa, Pępowo
54. Zuzanna Szur kl. III a, Samorządowy Zespół Szkół, Kostkowo
55. Wiktoria Szwoch kl. IV c, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z
Oddziałami Integracyjnymi, Starogard Gdański
56. Dominik Walczak kl. IV c, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integr., Starogard Gdański
57. Sebastian Wasilkie kl. IV a, Samorządowa Szkoła Podstawowa, Bolszewo
58. Hanna Wojciul kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 47, Gdańsk
59. Julia Wysocka kl. IV b, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi, Gdańsk
60. Zofia Zielińska - kl. III, Szkoła Podstawowa nr 40, Gdańsk
Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?