V liga. Gryf 2009 Tczew - Grom Nowy Staw 2:1 (0:1)

Jacek Skrobisz
Gryf utrzymał pozycję wicelidera w drugiej grupie V ligi (17 pkt), chociaż niewiele brakowało, a byłoby inaczej. Po pierwszej połowie meczu w Tczewie prowadzili nowostawianie. Porażka oznaczałaby dla gospodarzy spadek o jedno miejsce w tabeli, ale zdołali odwrócić losy spotkania.

Gryf 2009: Janiszewski - Zittrich (36 Włodowski), Saczuk, Grzesiak, Malarski, Litwiński (62 M. Olszewski), Sroka, Kowalczyk (75 Damaszke), Ł. Olszewski, Dmitrzyk (90 Nowaczyk), Nadolny.

Grom Nowy Staw: Ćwiek - Błaszczak (80 Miśkiewicz), Błażek, Mazurkowski, Potoczek, Grabowski, Wiercioch, Pietrzkiewicz, Masztaler, Miecznik, Strach.

Grom po pierwszej połowie prowadził dzięki golowi Martina Stracha. Prowadzenie utrzymywało się bardzo długo, bo do 70 minuty spotkania. Po kolejnych 10 minutach to Gryf prowadził już 2:1 po bramkach Michała Dmitrzyka i Michała Olszewskiego i zwycięstwa już nie oddał.

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, w drugiej części meczu zabrakło nam determinacji, konsekwencji i zaangażowania. Bramki straciliśmy po dwóch błędach obrony. Cały czas mamy z nią kłopot. Nie ma co teraz biadolić, trzeba walczyć dalej - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw.

Nowostawianie już w środę (24 września) rozegrają kolejny mecz. O godz. 16.30 Grom podejmie na swoim boisku czwartoligową Olimpię Sztum w ramach rozgrywek Pucharu Polski.