Od wczesnych godzin porannych trwa zbiórka w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Tczewa kwestuje prawie 300 wolontariuszy. Można ich spotkać w najważniejszych punktach miasta.Celem ogólnopolskiej kwesty jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

- Jest zimniej niż się spodziewaliśmy, a kwestujemy już od godz. 6.00, ale żadne przeszkody nam nie są straszne. Liczy się szczytny cel - powiedzieli nam wolontariusze stojący z charakterystycznymi kolorowymi puszkami pod kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie.

POWIAT TCZEWSKI GRA RAZEM Z WOŚP - GDZIE NA KONCERT?

- Aż 190 wolontariuszy z naszego sztabu oraz 90 harcerzy można spotkać pod centrami handlowymi, kościołami i innymi najbardziej uczęszczanymi miejscami w Tczewie - zapewnia Julia Szafrańska ze sztabu Macieja Szulce. - Nasi wolontariusze będą też jeździć w autobusach linii nr 50.

Główna impreza w Tczewie odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Gdańskiej (godz. 13.00-23.00). Podczas koncertu w „Ekonomiku”, który poprowadzą Edyta Folwarska i Maciej Szesza, na scenie pojawią się m. in. Top Girls, Eratox, Arek Kopaczewski, Plan B, Cristo Dance czy Loverboy. Gwiazdą będzie duet Prisoners Show znany z programu „Mam Talent”, a warsztaty taneczne poprowadzi Sebastian Kowalczyk, również znanego z tego programu.

- Imprezę rozkręcą też DJ Naru, DJ Bejmus oraz DJ Tusiex - dodaje Maciej Szulce. - Będzie też fotobudka, krwiobus oraz możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS. Przygotowaliśmy też ciekawe fanty na licytację ze stalowym sercem od firmy Flex na czele, ale mamy też kurs prawa jazdy oraz atrakcyjne vouchery do hoteli i restauracji.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!