„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” to sztafetowy bieg charytatywny, który odbędzie się w dniach 19-23 marca 2018 roku po Kociewiu i Kaszubach. W czwartym dniu biegacze dotarli do Kartuz.

Pięcioosobowa grupa złożona z nauczycieli i jednego rodzica dziecka uczęszczającego do Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie dotarła po południu do Kartuz. Od Grzybna otrzymała wsparcie członków Akademii Biegowej z Kiełpina oraz z Kartuz - z Karolem Nowakowskim na czele oraz rowerzystów z grupy Rowerowe Kaszuby.Wybiegli w 462-kilometrową trasę w poniedziałek, 19 marca, o godz. 6.50.
- Pierwszy odcinek, do Chojnic, liczy 109 km, więc każdy z nas będzie pokonał półmaraton - mówił Dominik Brosze, jeden z uczestników. - Jesteśmy amatorami biegania, ale co niektórzy z nas zaliczyli już królewski dystans maratonu. Biegniemy po marzenia naszych dzieci i podopiecznych, tych najbardziej potrzebujących.

Do gości wyszedł burmistrz Mieczysław Gołuński. Wręczył im flagę Kartuz i maskotę misia Bruna. W Urzędzie Miejskim zaglądano do szklanej skarbonki, gdzie można było wspomóc inicjatywę budowy placu rekreacyjnego dla placówki, do której uczęszcza ponad 300 uczniów.
W piątek, 23 marca, o godzinie 7, biegacze wyruszą na ostatni odcinek - do domu.
Chcą wybiegać "Zieloną Strefę Relaksu" dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie

Akcje charytatywne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!