Policjanci sprawdzają, co było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek popołudniu, 22 grudnia, na drodze krajowej nr 91 w Rudnie (gm. Pelplin).

Zgłoszenie o wypadku drogowym dyżurny tczewskiej komendy otrzymał przed godziną 15.00. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena golfa, jadąc w kierunku Łodzi, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z dwoma prawidłowo jadącymi pojazdami. W wyniku wypadku obrażeń doznał kierowca mercedesa, który został odwieziony przez wezwane na miejsce pogotowie do szpitala.

- Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców, uczestnicy zdarzenia oraz jego sprawca byli trzeźwi - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Stróże prawa zatrzymali trzy dowody rejestracyjne z powodu uszkodzeń powypadkowych. Aby wyjaśnić przyczynę wypadku policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili jego szkic oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu - niestety wielu kierowców o tym zapomina - a to może być przyczyną tragedii. Pamiętajmy również, aby wsiadać za kierownicę wypoczętym i trzeźwym.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!