Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalają przyczyny dwóch wypadków drogowych, do których doszło we wtorek, 23 maja, na drogach powiatu. W tych zdarzeniach trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali.Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny otrzymał po godzinie 14.00. Dotyczyło wypadku w Pelplinie na skrzyżowaniu al. Kociewskiej (obwodnicy Pelplina) z ul. Podgórną. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letnia mieszkanka Trójmiasta, jadąc renault, skręcając w lewo w al. Kociewską zderzyła się z jadącym tą ulicą kierowcą toyoty. Po tym zderzeniu toyota yaris zjechała na prawe pobocze uderzając w ekran dźwiękochłonny.

- Obaj kierujący z obrażeniami ciała zostali zabrani karetkami do szpitali w Tczewie oraz Starogardzie Gdańskim - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Drugi wypadek miał miejsce w Swarożynie (gm. Tczew) na drodze krajowej nr 22. Do zdarzenia doszło po godzinie 19.00. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, kierujący renault mascot, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Pasażer skody trafił do szpitala. Mundurowi kierowcy renault, który doprowadził do wypadku, zatrzymali prawo jazdy. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniach byli trzeźwi.

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadków zabezpieczyli miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkice sytuacyjne - mówi rzecznik tczewskiej policji. - Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do przepisów drogowych. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!