Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od marca sklepy będą czynne tylko w niektóre niedziele. Właściciele sieci handlowych już wiedzą, jak ominąć zakaz, eksperci ostrzegają, że prace stracą tysiące osób, a sprzedawcy obawiają się tłumów klientów w soboty. A co o tym sądzą sami klienci? Spytaliśmy o to gdańszczan.

- To istotny moment przywrócenia pewnej normalności, pokazania solidarności, tej wewnątrzspołecznej. Solidarności tych, którzy w handlu nie pracują i mają wolne w niedziele, z tymi, którzy w handlu pracują i do tej pory to nie była dla nich niedziela, którą mogli spędzić ze swoimi dziećmi, małżonkami, rodziną. Tym ludziom ta wolna niedziela się należy - przekonywał prezydent Andrzej Duda w trakcie uroczystego podpisania ustawy ograniczającej handel w niedziele. Co na to zwykli klienci?Zakaz handlu w niedziele. Niektórzy już zacierają ręcePOLECAMY W NASZEMIASTO.PL:Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 rokuBiznes

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tylko Ruch 11 listopada Mariana Kowalskiego!!!!! PiS już się kończy. (gość)

Możemy być bogaci ale bedziemy niewolnikami we własnym kraju jak oddamy nasze złoża. 
Syngaz z węgla kamiennego, ropa naftowa, gaz łupkowy,geotermia!!! Moglibyśmy mieć ogrzewanie elektryczne a my palimy śmieciami!!! Siedzimy na żyle złota a klepiemy biedę przez zdradzieckie i zlodziejskie rządy!!! Złoża warte setki bilionów złotych a my nie mamy pieniędzy???

ANDRZEJ (gość)

NIEMCY I CAŁE LEWACTWO DO ROBOTY - POLAKÓW NIEWOLNIKÓW CHCECIE ZROBIĆ ? WŁAŚCICIELE SAMI STÓJCIE W SKLEPIE W NIEDZIELĘ ! A POLAKOM DAJCIE ODPOCZĄĆ ! I NIE STRASZCIE ZWALNIANIEM LUDZI!

Obserwator (gość) (Polak)

Odsunięto ? I sądzisz ze teraz przy korycie jest pusto ?? Mylisz się odsunięto tylko po to żeby zrobić miejsce następnym. teraz przy korycie jest jeszcze większy tłok !!!

super (gość)

Ja się ciesze. Chociaż jeden dzień będę mogła z dzieckiem normalnie spędzić. W tygodniu mała jest w szkole a w weekendy ja jestem w pracy w niedzielę też do 21 od 10.. trochę czasu z dzieckiem będę mogła spędzić jak człowiek.

Maciej (gość)

A jak się cieszę z wolnych niedzieli. Ukończyłem studia i pracuję w dużym markecie jako logistyk techniczny. Niestety z uwagi na specyfikę stanowiska wymagana jest obecność w niedzielę. Teraz będzie lepiej dla mnie :)

aaa (gość) (SK)

ty chyba palcem po mapie tam byłeś, w Niemczech ograniczenie jest w kilku landach, a oprócz tego jeszcze w dwóch krajach, węgry się wycofały