Bez centra TMK Pomorze Vetrex Tczew zagrało lepiej

(pb)
Z piłką Mariusz Mierzejewski.
Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych odnieśli koszykarze TMK Pomorze Vetrex Tczew. W trzeciej kolejce zmagań w grupie A ligi okręgowej tczewianie zwyciężyli w Gdańsku tamtejszą Meduzę 101:71 (18:23, ...

Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych odnieśli koszykarze TMK Pomorze Vetrex Tczew. W trzeciej kolejce zmagań w grupie A ligi okręgowej tczewianie zwyciężyli w Gdańsku tamtejszą Meduzę 101:71 (18:23, 16:14, 26:12, 41:22).

Przebieg pierwszej i drugiej kwarty nie zapowiadał zwycięstwa gości i to w tak pokaźnych rozmiarach. Tczewianie nie potrafili wykorzystać przewagi wzrostowej. Zaczęli co prawda od serii celnych rzutów, po których prowadzili 6:0, ale później do głosu doszli miejscowi, dzięki czemu wygrali pierwszą ćwiartkę różnicą pięciu punktów. Przełom nastąpił w drugiej minucie drugiej odsłony. Center tczewian, Marek Jankowski (znany z nieodpowiedzialnych zachowań na parkiecie), najpierw za dyskusje z sędzią został ukarany faulem technicznym, na co zareagował kopnięciem piłki, za co z kolei otrzymał drugiego ?technika? i w efekcie karę meczu. Wydawało się, że więcej szans na zwycięstwo mają miejscowi, tym bardziej że egzekwując celnie przyznane po tym incydencie rzuty osobiste i trafiając chwilę później zza linii 6,25 m prowadzili 29:20.

Stało się jednak inaczej, a tczewianom sygnał do odrabiania strat dał Robert Mierzejewski odpowiadając na "trójkę" Meduzy takim samym trafieniem. Ostatecznie na długą przerwę miejscowi schodzili już tylko z przewagą "trzech" "oczek", a po trzeciej kwarcie, głównie za sprawą Mariusza Mierzejewskiego (trafił w tej ćwiartce trzy razy zza linii 6,25 m) prowadzili tczewianie 60:49. W ostatniej odsłonie przyjezdni dominowali już na każdym metrze parkietu. Gospodarze, którym coraz bardziej brakowało sił, tracony dystans próbowali odrabiać rzutami z dystansu. Kilkakrotnie im się to udało, lecz prawdziwy pogrom nastąpił w końcowych 120 sekundach meczu. Miejscowym udało się w tym czasie zdobyć dwa punkty, podczas gdy tczewianom 16, w tym na sekundy przed końcem setne, autorstwa najskuteczniejszego w zespole, Krzysztofa Iglewskiego.

• W najbliższą niedzielę o godz. 13 w tczewskiej hali Pilawa koszykarze TMK Pomorze podejmą Leśnika Cewice.

• Wyniki: TKKF Champion Gdańsk - BAT Sierakowice 54:71, Leśnik Cewice - Sokół Gdańsk 89:98, WKK II Wejherowo - Orlik Gdynia (przełożony).