Gratka dla kibiców

Władysław Prabucki
Paweł Papke powrócił do Starogardu, szkoda, że tylko na chwilę.

Takiej okazji, aby zobaczyć siatkówkę na poziomie estraligi w Starogardzie Gd. jeszcze nie było. W hali miejskiej im. Andrzeja Grubby odbył się mecz pomiędzy PZU AZS Olsztyn a AZS Politechniką Warszawa. Wygrali ci pierwsi 3:1 (25:18, 25:14, 20:25, 27:25).

Mecz odbył się z okazji 80-lecia Starogardzkiego Klubu Sportowego oraz upamiętnił 5 rocznicę tragicznej śmierci starogardzkiego siatkarza Macieja Olszewskiego. Jego pamięć uczczono przed spotkaniem minutą ciszy. Przed emocjami sportowymi doszło do miłej uroczystości, wręczenia odznak ?Zasłużony dla Polskiego Związku Siatkówki?. Wręczali je Ireneusz Mazur i Krzysztof Felczak, trenerzy obu zespołów, a jednocześnie członkowie Zarządu PZS. Odznaczenia odebrali m.in. Janusz Paturalski, Jerzy Jakubus, Jacek Toczek, Tomasz Rogalski, Sebastian Winiarski i Eugeniusz Żak. A potem kibice mogli już przeżyć sportowe święto. Niestety, nie mogli się pojawić reprezentanci Polski, którzy przebywają na zgrupowaniu, jednak nie zabrakło gwiazd, z wywodzącym się z stolicy Kociewia Pawłem Papke na czele. W pierwszym i drugim secie dominowali akademicy z Olsztyna. Silna zagrywka, dobra gra blokiem, to były główne atuty trzeciej drużyny w Polsce. W trzecim secie chyba zbyt wcześnie uwierzyli w wygraną i pojedynek zrobił się bardzo ciekawy. Zagrania siatkarzy celnie komentowali Maria Malinowska, pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji wspomagana przez Marcina Prusa, kolejnego z wielkich siatkarzy, którzy rozpoczynali treningi w Starogardzie Gd. Czwartego seta, po dramatycznej końcówce wygrali olsztynianie, a kibice opuszczający halę nie mogli czuć się zawiedzeni poziomem widowiska. W przerwie meczu oraz po jego zakończeniu zlicytowano dwie piłki z podpisami uczestników. Za obie uzyskano 750 zł, kwota ta oraz pieniądze zebrane do puszek, przez młodych siatkarzy SKS Starogard Gd. zostaną wydane na zakup sprzętu dla młodych graczy. Być może wyrośnie z nich ktoś na miarę wielkich mistrzów Pawła Papke, Marcina Prusa czy Macieja Olszewskiego.