Na ósmym w Zabrzu

(WŁA)
Trener Leszek Sintek i jego podopieczne z UKS Libero Starogard, Karolina Przybył, Paulina Szymula, Kamila Kotlewska i Sandra Urbańska. Fot. Archiwum klubu
W Zabrzu odbył się X Jubileuszowy Turniej Minisiatkówki. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 16 Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej wyłonione w eliminacjach 11-, 12- i 13-latków wśród chłopców i dziewcząt.

W Zabrzu odbył się X Jubileuszowy Turniej Minisiatkówki. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 16 Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej wyłonione w eliminacjach 11-, 12- i 13-latków wśród chłopców i dziewcząt. W turnieju uczestniczyło 400 zawodników i zawodniczek, mecze odbywały się jednocześnie na 24 boiskach w ogromnej hali MOSiR w Zabrzu. Zawody obserwował m.in. Janusz Biesiada, wówczas jeszcze prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kategorii dziewcząt rocznika 1992 zwyciężyły reprezentantki województwa łódzkiego UMKS Tuszyn. UKS Libero Starogard Gdański zajął ósme miejsce. Był to najlepszy wynik spośród reprezentacji naszego województwa. Dziesiąte były w roczniku 1991 siatkarki UKS Morena Miastko, na miejscu 13-16 zakończyła zawody ta sama drużyna, tylko że z rocznika 1993.
- W ubiegłym roku moje podopieczne były ostatnie, teraz zajęły ósmą pozycję więc postęp jest zauważalny. Został nam jeszcze jeden start w roku przyszłym i mam nadzieję, że znów się poprawimy. Wyjazd był możliwy dzięki przychylności dyrekcji PSP 4 i PSP 6 oraz wielkiej pomocy panów Zbigniewa Kotlewskiego i Kazimierza Sadkowskiego, którzy samochodami prywatnymi zapewnili nam transport - powiedział Leszek Sintek, trener UKS Libero Starogard Gdański.