Nauczyciele walczyli na całego

(WŁA)
Nauczyciele walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Fot. Władysław Prabucki
Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd. był gospodarzem corocznego Turnieju Siatkówki Nauczycieli. Miejscowi nie okazali się gościnni, wygrali turniej nie tracąc seta.

To była dobra zabawa, jednak nikt nie zapominał o poważnej rywalizacji. W eliminacjach nie brakowało zaciętych spotkań, choćby decydujący o drugim miejscu w grupie A mecz pomiędzy Publicznym Gimnazjum nr 4 a Zespołem Szkół Zawodowych, zakończony wygraną tych pierwszych 2:1. W tej grupie zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych. W drugiej bezkonkurencyjny okazał się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który 2:1 pokonał Publiczne Gimnazjum nr 3 oraz po 2:0 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Owidza i I Liceum Ogólnokształcące. W pierwszym półfinale ZSE gładko rozprawił się z I LO wygrywając 2:0. W drugim doszło do małej niespodzianki, faworyzowany MOS uległ 0:2 PG 4. Specjaliści od organizacji imprez sportowych w naszym powiecie z MOS odbili sobie porażkę w meczu o trzecie miejsce pokonując I LO 2:0. Finał bez historii, ZSE pokonał PG 4 2:0. Takie turnieje mają przede wszystkim charakter integrujący środowisko nauczycieli. Przy okazji, mogą oni pokazać uczniom, że grać w siatkówkę potrafią i mogą występować w innej roli, niż ta tradycyjna, przy tablicy szkolnej. W turnieju udział biorą nie tylko nauczyciele wychowania fizycznego, ale również choćby fizyki czy matematyki. Niektórzy uczniowie zapewne o prezentowaną sprawność ich nigdy nie podejrzewali. Zwycięzcy grali w następującym składzie: Iwona Walendzik, Andrzej Czyżewski, Alicja Wąsowska, Artur Szlachikowski, Ireneusz Balcerzak, Wojciech Wardyn, Grzegorz Łysakowski, Piotr Ludwig.