Poniżej możliwości

(toro)
Atak gwardzisty próbuje zatrzymać Karol Engler. Fot. Tomasz Rogalski
Siatkarze drugoligowego SKS Starogard ulegli na własnym parkiecie 0:3 (22: 25,14: 25,16: 25) Gwardii Szczytno. Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy.

Siatkarze drugoligowego SKS Starogard ulegli na własnym parkiecie 0:3 (22: 25,14: 25,16: 25) Gwardii Szczytno. Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy. W pierwszym secie nie mogli zagrać Adam Miotk i Łukasz Pepliński, którzy ze względu na warunki atmosferyczne nie przyjechali na czas z Gdańska.

Już po pierwszych zagraniach goście wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, głównie dzięki udanym atakom ze środka siatki. Co prawda SKS doszedł rywali na 2 pkt, ale decydujące akcje należały do gości.
Dwie kolejne partie to sety bez historii. Podopieczni Jacka Toczka praktycznie nie podjęli walki. Starogardzianie nie potrafili ustawić szczelnego bloku i mieli problemy z obroną w polu. Brakowało komunikacji i współpracy. Niewiele dobrego można też powiedzieć o ataku. Większość piłek była plasowana. Tylko pojedyncze zagrania można uznać za ataki wyprowadzone z pełną siłą.
Rozgrywający Gwardii kilka razy tak rozprowadził piłkę, że jego atakujący mieli "czystą" siatkę i bez problemu zdobywali punkty. To był zdecydowanie najsłabszy mecz w wykonaniu starogardzian w tym sezonie.
- Mój zespół zagrał bez wiary w zwycięstwo, zabrakło determinacji i odpowiedniej koncentracji. Rywale to doświadczony zespół, który maksymalnie wykorzystał nasz słaby dzień - powiedział nam po meczu Jacek Toczek, trener SKS.
Skład SKS: Piotr Sobolewski, Wojciech Sobolewski, Dusowski, Engler, Jaworski, Michna oraz Huciński (libero), Miotk, Parulski, Pepliński.