399 osób na mecie XXVI biegu Sambora ZDJĘCIA

Marek Kowalski z Żukowa wygrał XXVI Uliczny Bieg Sambora. Liczącą 10 km trasę wiodącą ulicami Tczewa pokonał w 30:21 min. Drugi był Kenijczyk Boniface Nduva (30:40), a trzeci Artem Kazdan z Ostrowa Wielkopolskiego (0:31,25). W gronie pań triumfowała Valentyna Kiliavska (LKB Rudnik) rezultatem 36:34 min., trzynasta na mecie. Druga była Moinika Czapiewska ze Skorzewa (36:57), a trzecia Dominika Nowakowska (LKP Braci Petk z KIełpina) - 37:15.
 Z miejscowych najlepszy był Krzysztof Pawłowski. Tczewianin uzyskał rezultat 34,27 min. co dało mu szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Siódmy był Wiesław Sosnowski z Gniszewa (34:57), a jako 25 metę osiągnął Sebastian Parto z Tczewa z rezultatem 37:50.
 Bieg ukończyło 399 osób. W imprezie towarzyszącej, tzw. Małym Biegu Sambora, rywalizowało ponad 250 dzieci i młodzieży.