A klasa. Hat-tricki Krzyśka, Sławka i Patryka

Centrum (pomarańczowe koszulki) wygrało kolejny mecz. Tym razem dwa gole dla pelplińskiej drużyny strzelił Mariusz Wroński (z prawej), a jednego Krzysztof Wenta (po lewej w tle).
Hitem kończącej rundę jesienną XI kolejki grupy IV A klasy był pojedynek w Subkowach, w którym miejscowa Subkowia pokonała dotychczasowego lidera tabeli, GKS Gardeja 1:0 (0:0), dzięki czemu została mistrzem półmetka ...

Hitem kończącej rundę jesienną XI kolejki grupy IV A klasy był pojedynek w Subkowach, w którym miejscowa Subkowia pokonała dotychczasowego lidera tabeli, GKS Gardeja 1:0 (0:0), dzięki czemu została mistrzem półmetka rozgrywek.

Gospodarze przeważali, jednak w I połowie nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych (m.in. Łukasz Czerwiński trafił w słupek, a Paweł Kleinschmidt po rzucie rożnym głową minimalnie przestrzelił obok spojenia słupka z poprzeczką). Goście rzadko przedostawali się pod bramkę Subkowi, lecz w 50 min. też mogli objąć prowadzenie. Piłka wylądowała jednak na poprzeczce. Decydujący gol padł w 65 min. Sławomir Wilczewski podał z głębo pola do Pawła Kleinschmidta, ten ograł obrońcę i wyłożył piłkę Szymonowi Sablewskiemu, który uprzedzając jednego z defensorów GKS posłał z pięciu metrów futbolówkę do siatki.

• Subkowia: Smoliński - D. Kleinschmidt, Wilczewski, Wiśniewski, Szela, P. Kleinschmidt, Kotowski, Stankiewicz, Szulz (78 Heksel), Czerwiński (60 Szulik), Sablewski.

Centrum Pelplin przed własną publicznością ograło 4:1 (1:1) Grom Nowy Staw. Zaczęło się niepomyślnie dla miejscowych, którzy po błędzie Waldemara Lody od 8 min. przegrywali 0:1. Cztery minuty później Maciej Lewandowski wywalczył piłkę, ograł dwóch obrońców i strzałem w lewy róg bramki doprowadził do remisu. Później okazje na objęcie prowadzenia zmarnowali wspomniany Lewandowski oraz Mariusz Wroński i Przemysław Rożyński.
Ci dwaj ostatni zrehabilitowali się po przerwie. W 47 min. po dośrodkowaniu Rożyńskiego z rzutu rożnego gola dla Centrum zdobył Krzysztof Wenta. Dziesięć minut przed końcem meczu Tomasz Zaborowski obsłużył długim podaniem Wrońskiego, a ten huknął nie do obrony i było 3:1. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Wroński jeszcze raz wpisał się na listę strzelców ustalając wynik na 4:1 dla Centrum.

• Centrum: T. Libiszewski - Kosiński, Wenta, Loda, Żeśko (65 Gryniuk), Wojdyr, Rożyński (60 Kamiński), Zaborowski, Górski, Wroński, Lewandowski.

Skuteczność wreszcie poprawili futboliści Pogoni Smętowo. Na wyjeździe pokonali Osiczankę Osice 4:1 (0:0). Po tragicznej I połowie, w drugiej, między 55 a 75 min, smętowianie zagrali koncertowo, zdobywając w tym czasie cztery gole (trzy zdobył Sławomir Manuszewski, a jednego Kazimierz Moczyński).

• Pogoń: Studziński (70 Wąsik), Zwoliński, A. Pyrkowski, Piendak, Górzyński (25 Schwarz), Muszyński, Schmidt (85 Kowalewski), Z. Moczyński, Wojtyło (60 Urbański), K. Moczyński, Manuszewski.

Niespodziewanie wysokie wyjazdowe zwycięstwo 7:0 (3:0) nad Fosforami Wiślinka odniósł Piast Majewo po czterech golach swego supersnajpera, Patryka Wróblewskiego i hat-tricku Krzysztofa Gardzielewskiego.

• Piast: Czajka - Ł. Werner, M. Werner, I. Moczyński, A. Moczyński, P. Justa II, Chyła, Szpojnarowicz, Gardzielewski, P. Wróblewski, D. Wróblewski.

Nieudanie zakończyli jesienną rundę piłkarze Oklandu Maxit Szprudowo. Grając na wyjeździe bez "etatowych" bramkarzy ulegli Czarnym Przemysław 2:5 (1:3). Gole dla szprudowian zdobył Arkadiusz Gierszewski (w tym z rzutu karnego).

• Okland Maxit: M. Ostrowski - A. Gierszewski, Jędrzejewski, D. Ostrowski, Bonin, Sprengel, Sójka, S. Ostrowski, T. Ostrowski, P. Dau (60 Szymański), Ł. Dau.