A klasa: wygrana Maxit Okland, porażka Mewy

ZBIGNIEW BRUCKI
Maxit Okland Szprudowo (białe spodenki) 4:2 ograł Deltę Miłoradz. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Kolejny krok na drodze do piątoligowego awansu zrobili futboliści Maxit Okland Szprudowo. W XXI kolejce grupy IV A klasy na własnym boisku pokonali 4:2 (1:0) Deltę Miłoradz i do czterech punktów powiększyli przewagę nad ...

Kolejny krok na drodze do piątoligowego awansu zrobili futboliści Maxit Okland Szprudowo. W XXI kolejce grupy IV A klasy na własnym boisku pokonali 4:2 (1:0) Deltę Miłoradz i do czterech punktów powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Mareza, który w tej rundzie zremisował na wyjeździe z Gromem Nowy Staw.

Szprudowianie odnosząc zwycięstwo nad piłkarzami Delty zrewanżowali się im za jesienną porażkę 1:2 w Miłoradzu. W pierwszej połowie goście dorównywali miejscowym, a chwilami nawet przeważali. Po dwóch kwadransach gry wynik korzystny dla Maxit Okland otworzył strzałem głową kapitan drużyny Sławomir Ostrowski. Tuż przed przerwą znakomitą okazję na podwyższenie rezultatu miał Krzysztof Gardzielewski, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Łukasz Poleszak ośmieszył kilku defensorów Delty i płaskim uderzeniem z linii 16 podwyższył wynik na 2:0. Goście dopingowani przez grupkę kibiców... Mewy Gniew, nie dawali jednak za wygraną i w 60 min. zdobyli kontaktową bramkę. W odpowiedzi Rafał Sójka wykorzystując podanie Gardzielewskiego strzelił gola dla gospodarzy. Kilka minut później, z rzutu wolnego, przyjezdni znów zmniejszyli dystans bramkowy. Później miejscowego bramkarza wyręczyła poprzeczka, lecz ostatnie słowo należało do szprudowian. Po asyście Gardzielewskiego wynik końcowy ustalił Arkadiusz Gierszewski.
Maxit Okland: Tramowski - S. Ostrowski, D. Ostrowski, R. Gierszewski (46 Wosik), Justa, Dorotyn (46 Dau), Dunajski, Gardzielewski, Poleszak, Wójcik (46 Sójka), Pielecki (46 A. Gierszewski).

Inni przedstawiciele powiatu tczewskiego w tej grupie nie zdobyli tym razem punktów. Chimerycznie grająca Mewa Gniew nie wykorzystała kolejnej szansy na włączenie się do walki o awans i zajęcie - co było bardzo realne - drugiego miejsca na mecie rozgrywek gwarantującego grę w barażach o V ligę. Gniewianie przegrali na wyjeździe z przeciętną Błyskawicą Postolin 1:2. Centrum Pelplin nie powiększyło swego dorobku punktowego, bo nie mogło, gdyż pauzowało w tej rundzie. W innych meczach tej kolejki padły rezultaty: Czarni Przemysław - GKS Gardeja 3:3, Grom Nowy Staw - Sokół Mareza 0:0, LKS Waplewo - Jurand Lasowice 1:1, Relax Ryjewo - GTS Rusocin 8:2.