AP Orlen Gdańsk i Pogoń Dekpol Tczew nie sprawiły niespodzianek. Porażki pomorskich futbolistek w Orlenie Ekstralidze Kobiet

Paweł Stankiewicz
Nie był to udany weekend dla piłkarek AP Orlenu Gdańsk i Pogoni Dekpolu Tczew. Obie pomorskie drużyny zeszły z boiska pokonane, choć trzeba przyznać, że grały z rywalkami wyżej notowanymi z tabeli Orlenu Ekstraligi Kobiet. AP Orlen i Pogoń nadal muszą twardo walczyć o pozostanie w krajowej elicie na przyszły sezon.

Drużyny AP Orlenu i Pogoni Dekpolu nie były faworytami w swoich weekendowych meczach w Orlenie Ekstralidze Kobiet, ale chciały postarać się o niespodziankę. Zadanie było jednak bardzo trudne.

Pogoń Dekpol walczyła o ligowe punkty w spotkaniu z AZS Kraków i dla beniaminka każdy zdobyty punkt byłby niezwykle cenny. W pierwszej połowie bramkę dla zespołu przyjezdnego zdobyła Aleksandra Nieciąg i gospodynie musiały odrabiać straty. I ta sztuka udało się dość szybko, bo już w 56 minucie do siatki trafiła najlepsza snajperka zespołu z Tczewa, czyli Magdalena Sobal. Pogoni nie udało się zdobyć punktu, ba na osiem minut przed końcem spotkania zwycięskiego gola dla AZS UJ Kraków strzeliła Agnieszka Derus.

Jeszcze trudniejszego rywala miała drużyna AP Orlenu Gdańsk, bo Górnik Łęczna walczy o medal mistrzostw Polski, a nawet o tytuł mistrzowski. Gdańszczanki wytrzymały 40 minut, kiedy to pierwszego gola dla zespołu z Łęcznej strzeliła Klaudia Fabova. Kiedy w drugiej połowie do siatki trafiła Oliwia Rapacka to stało się jasne, że komplet punktów pojedzie do Łęcznej.

Pogoń Dekpol Tczew - AZS UJ Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Aleksandra Nieciąg (30), 1:1 Magdalena Sobal (56), 1:2 Agnieszka Derus (82)

Pogoń Dekpol: Niemaszyk - Jędrzejewska, Jeleń, Nowak, Okoniewska (55 Ejzel), Pompa (55 Polańska), Sitarz (65 Czarnecka), Sobal (75 Witczak), Sudyk, Tabor, Tobiczyk (65 Osowska)

AP Orlen Gdańsk - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Klaudia Fabova (40), 0:2 Oliwia Rapacka (62)

AP Orlen: Ludwiczak - Dymińska (72 Zimecka), Formela (86 Okoń), Grzywińska (46 Tarnawska), Kirsch-Downs, Piórkowska, Sanford, Sirant, Słowińska (86 Skrzypczyk), Szewczuk, Włodarczyk (46 Kołodziejek)