B klasa, grupa VI: nierozstrzygnięte pojedynki Jaguara i Tęczy, porażka Delty

ZBIGNIEW BRUCKI
Piłkarze Unii Wlk. Garc Gręblin (jaśniejsze koszulki) ulegli 1:2 Świtowi Dąbrówka (czarne spodenki). FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Ze zmiennym szczęściem grali przedstawiciele powiatu tczewskiego w XII kolejce rozgrywek grupy VI piłkarskiej B klasy. W najciekawszym spotkaniu, powiatowych derbach, Świt Dąbrówka pokonał na wyjeździe 2:1 (1:0) Unię ...

Ze zmiennym szczęściem grali przedstawiciele powiatu tczewskiego w XII kolejce rozgrywek grupy VI piłkarskiej B klasy. W najciekawszym spotkaniu, powiatowych derbach, Świt Dąbrówka pokonał na wyjeździe 2:1 (1:0) Unię Wielki Garc Gręblin, dzięki czemu wciąż liczy się w walce o awans do A klasy.

Dość liczne grupy kibiców obu drużyn obejrzały w Wielkim Garcu wyrównany pojedynek. Gospodarze atakowali zawzięcie, lecz doświadczeni i rośli obrońcy Świtu pewnie rozbijali te ataki. W 12 min. po kontrze korzystny dla gości wynik otworzył Adam Gackowski. Napastnik Świtu otrzymał dokładne podanie od Piotra Piwońskiego i strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Unii. Mimo okazji stworzonych przez obie jedenastki wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron ponownie zaatakowali gospodarze. W 60 min. Karol Róg dośrodkował w pole karne Świtu, a Mateusz Iwański strzałem głową doprowadził do remisu. Dziesięć minut później goście odzyskali prowadzenie. Po dalekim podaniu kapitana Świtu Wojciecha Zielińskiego z głębi pola w pole karne Unii Piwoński pokonał bramkarza miejscowych.

Po jednym punkcie w XII kolejce zdobyły grające w roli gospodarzy dwie inne kociewskie drużyny. Jaguar Malenin na boisku w Miłobądzu zremisował z GLKS Różyny 3:3 (3:1). Dla Jaguara bramki w tym meczu zdobyli Dominik Kaczmarek, Andrzej Lic i Sławomir Piendak. Bezbramkowo zakończył się mecz Tęczy Siwiałka z wiceliderem Zielonymi Marzęcino. Piłkarze Tęczy stworzyli kilka okazji do zainkasowania trzech punktów, ale brakowało im precyzji w wykańczaniu akcji ofensywnych. W I połowie najlepszą zmarnował Ariel Zasada, który dobijał strzał Macieja Tochy, ale z bliska posłał piłkę obok bramki. W drugiej części spotkania zwycięstwo Tęczy mógł zapewnić Tocha. Napastnik z Siwiałki przelobował piłkę nad wybiegającym golkiperem Zielonych, jednak ta minimalnie minęła światło bramki.
Kolejną porażkę i to bardzo dotkliwą poniosła Delta Małżewko. Tym razem Delta przegrała na wyjeździe z Lisowią Lisewo 3:7 (2:3). Do przerwy nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa Lisovii. Gospodarze prowadzili co prawda 3:2, ale goście toczyli z nimi wyrównany bój. A że gospodarze nie przebierali w środkach, sędzia dwukrotnie dyktował przeciw nim rzuty karne. Pewnym egzekutorem obu jedenastek okazał się Ryszard Jeżewski. Po zmianie stron zaczęli dominować gospodarze, strzelając w tej odsłonie cztery gole. Rozmiary porażki Delty zmniejszył Zbigniew Jeżewski.
Nie zwalnia tempa lider tej grupy, Bałtyk Sztutowo. Tym razem rozgromił na własnym boisku Stynę Godziszewo 7:1. Dodajmy, że to kolejny wiosenny mecz Bałtyku, w którym zdobył on siedem goli (w X kolejce sztutowianie pokonali 7:0 Unię Wlk. Garc Gręblin).