Bieg Cysterski w Pelplinie | XXI Jarmark Cysterski [Zdjęcia]

Jakub Staniszewski
Tradycyjnie w ramach Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie odbył się Bieg Cysterski. Tegoroczna edycja składała się z Biegu głównego na 5 km dla dorosłych oraz biegu towarzyszącego dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny Bieg Cysterski ukończyło 155 osób. Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekały nagrody, które wręczali między innymi burmistrz miasta i gminy Pelplin Mirosław Chyła, dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu w Pelplinie Piotr Wojciechowski. Na dystansie 5 km najlepszy okazał się Ruslan Pechnikov z Odessy z czasem 00:16:14.81, drugi na mecie był Krzysztof Garbowski z Sztumu z czasem 00:16:47.92, ostatnie miejsce na podium zajął reprezentant Starogardu Gdańskiego i klubu Wataha Wilków, Dariusz Jarzyński, który bieg ukończył z czasem 00:17:06.87. Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Ruchlewicz z Sztumu, kończąc bieg z czasem 00:20:27.19. Drugi stopień podium zajęła Dominika Kozłowska z Smętowa Granicznego z czasem 00:20:40.91. Trzecia na mecie wśród pań była Agnieszka Pałkowska, która przyjechała z Swarożyna, a bieg ukończyła z czasem 00:20:50.13.