DECKA Pelplin ponownie uległa Miastu Szkła Krosno

Krystyna Paszkowska
Chociaż kibice i zawodnicy Decki ostrzyli zęby na zrewanżowanie się za pierwszą porażkę, to jednak goście z Krosna od początku poprowadzili spotkanie pod swoje dyktando i doprowadzili do ponownego zwycięstwa nad drużyną z Pelplina.

Prowadzony, od początku w dużej intensywności po obu stronach, mecz wskazał na tablicy wyników po blisko 6 minutach zmagań wynik 3:17 dla gości. W końcówce pierwszej kwarty wsad z góry dołożył Ciechociński. Ten sam zawodnik zakończył pierwszą kwartę równo z syreną kolejnymi 2-punktami (14-26).

W drugiej części gry goście kontrolowali przez cały czas przebieg meczu utrzymując minimum 10-12-punktowe prowadzenie. W końcówce krośnianie dokładając kolejne punkty, podwyższyli swoje prowadzenie i gospodarze schodzili z stratą 18 punktów do szatni. (34-52)

Druga połowa dla DECKI nie rozpoczęła się diametralną zmianą, a zawodnicy z Krosna skutecznie rozbijali atak gospodarzy, co w połączeniu ze swoją skutecznością pozwoliło powiększyć prowadzenie do 22 punktów.

Cały mecz był pod kontrolą Miasta Szkła Krosno, i zawodnicy DECKI nawet przez moment nie mogli myśleć tego dnia o wygranej. Chociaż w ostatniej kwarcie gospodarze odrobili część straty, to jednak nie wystarczyło to aby złapać kontaktu z Krosnem.

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 26. Kolejka Sobota, 06.02.2021r. Godz. 17:30 Weegree AZS Politechnika Opolska vs. Decka Pelplin
Transmisja: TVCOM.pl Stegu Arena, Opole